Презентація на тему: "Звук та буква Ш" презентація до уроку з логопедії (старша, підготовча група) на тему. Урок навчання грамоті з презентацією "літери "ш", "ш"" Презентація в дошкільній групі літера ш

Перед вами гра «Звук та буква Ш», орієнтована на дошкільнят 5-7 років. Використовувати гру можна як із групою дітей, так і індивідуально в дитячих дошкільних закладах, а також у домашніх умовах. Гра зручна тим, що педагог може вибрати будь-яке, із запропонованих у змісті, завдання чи гру, і також легко повернутися до змісту. Для підтримки інтересу дошкільнят гра оснащена візуальними і звуковими ефектами (при натисканні на картинки лівою кнопкою миші). Кожен слайд містить інструкцію до виконання завдань («Як шипить змія?», «Характеристика звуку» - слайди озвучені логопедом). Д/і «У сніжки граємо склади читаємо» – щоб з'являлися сніжки зі складами, необхідно клацати лівою кнопкою миші. Щоб перейти до наступного слайда, натисніть стрілку в нижньому правому куті. Гра можна завершити, натиснувши на будиночок у верхньому правому кутку – . Можливо, вам доведеться допомогти дитині у виконанні завдань, поставивши навідні питання. Не забудьте похвалити його за старання.

, Конкурс «Презентація до уроку»

Презентація до уроку




















Назад вперед

Увага! Попередній перегляд слайдів використовується виключно для ознайомлення та може не давати уявлення про всі можливості презентації. Якщо вас зацікавила ця робота, будь ласка, завантажте повну версію.

Підручник: Буквар Мій перший підручник. УМК "Гармонія".

Апаратура: комп'ютер, мультимедіапроектор, екран.

Активні форми навчання: група, робота в парах, форма співпраці учнів з учителем, ігрова діяльність.

Урок: навчання грамоті (читання)

Тип уроку: вивчення нової теми

Ціль: познайомити з літерою ш, звуками [ш].

Завдання:

  • формування вміння виділяти та характеризувати звук [ш], бачити та відрізняти букву швід інших; спостереження за місцем її використання у словах; знайомство із правилом написання поєднання ши; розширення словникового запасу дітей;
  • розвиток фонематичного слуху, мовлення, навичок складового читання, вміння порівнювати, аналізувати, зіставляти, класифікувати;
  • виховання пізнавальної активності.

Методична мета: показати формування УУД у практичній діяльності вчителя та дітей.

Особистісні результати:

  • формувати навчально-пізнавальний інтерес до нового навчального матеріалу;
  • визначати та висловлювати під керівництвом педагога найпростіші загальні для всіх людей правила поведінки при співпраці

Метапредметні результати:

Регулятивні УУД:

  • визначати та формулювати мету діяльності на уроці за допомогою вчителя;
  • вчитися висловлювати своє припущення (версію) з урахуванням роботи з матеріалом підручника.

Пізнавальні УУД:

  • робити висновки внаслідок спільної роботи класу та вчителя;
  • перетворювати інформацію з однієї форми на іншу;
  • знаходити відповіді на запитання у тексті, ілюстраціях.

Комунікативні УУД:

  • слухати та розуміти мову інших;
  • вчитися працювати у парі, групі.

Предметні результати:

  • позначати слово схемою;
  • зіставляти схеми та слова, порівнювати та розрізняти;
  • чути та виділяти звуки, позначати їх схемою.

Хід уроку

Діяльність вчителя Діяльність учнів
I. Мотивація (самовизначення) до навчальної діяльності
(СЛАЙД 1)
Довгоочікуваний дзвінок,
Починається урок!
- Якщо я вимовлю слово, що починається з голосного звуку, сядуть дівчатка. Зі згідного – хлопчики.
- Розумниці!
– Молодці!
У світі багато цікавого,
нам часом невідомого.
Світу знань немає меж.
Тож швидше, друзі, за справу!

Вітання вчителя, самоорганізація

Сідають дівчатка.
Сідають хлопчики.

ІІ. Актуалізація знань.
(СЛАЙД 2)
1. Актуалізація знань
- Вчора я гуляла біля річки. Навколо стояла така тиша, що на думку прийшли такі рядки:
Заплющте очі, послухайте їх і скажіть, що вам здалося, що ви почули.
1. діалог з учителем
Біля річки ні душі...
Тільки тихо шарудять очерети.
- Який звук повторюється і створює враження шарудіння?

2. промовляння звуків
Чується шурхіт.
Звук [ш]
2. проведення звукової розминки
– А тепер давайте пошорстімо всі разом: Ш-ш-ш
– А де ви ще чули цей звук?
- Ш-ш-ш
Звук [ш]
Змія, листя шарудять, вітер тощо.

Повністю хід уроку наведено в

Звук [Ш] відноситься до звуків пізнього онтагенезу і часто може бути порушений у мові. Даний матеріал допоможе дитині, а також батькам правильно та плідно працювати зі звуком [Ш]: налаштуватися на звук, розрізнити його в потоці інших звуків, складів, слів; настроїти артикуляційний апарат для вимовлення звуку і автоматизувати його в мові. Матеріал адаптований для спільних занять із дітьми, містить цікавий ілюстраційний матеріал, а також інформацію, корисну для логопедів та вихователів мовних груп.

Завантажити:

Попередній перегляд:

Щоб скористатися попереднім переглядом презентацій, створіть собі обліковий запис Google і увійдіть до нього: https://accounts.google.com


Підписи до слайдів:

Характеристика звуку приголосний завжди твердий глухий шиплячий

Згідний (за місцем резонування); - завжди твердий (за наявності підйому спинки язика); - глухий (по відсутності вібрації голосових зв'язок); - фрикативний (за способом артикуляції); - язично-передньопіднебінний (за місцем артикуляції); Звук Ш (інформація для педагога):

Губи витягнуті вперед і заокруглені. Кінчик мови піднято до передньої частини неба, але не стосується його. Бічні краї язика притиснуті до верхніх корінних зубів. Спинка мови піднята. Форма мови нагадує філіжанку. Голосові зв'язки не працюють, горло не тремтить (немає голосу). Особливості артикуляції

Артикуляційна гімнастика «Посмішка» Посміхнутися так, щоб було видно верхні та нижні зуби, і утримувати це положення 5-7 секунд. «Лопаточка» Широкий язик висунути, розслабити, покласти на нижню губу. Утримувати у такому положенні 10 секунд. Стежити, щоб! язик не тремтів «Чашечка» Рот широко відкрити. Широка мова підняти догори. Потягнутися бічними краями та кінчиком язика до верхніх зубів, я не торкатися їх. «Вітрило» Рот широко відкрити. Вузький язик підняти вгору, торкнутися горбків (альвеол) за верхніми зубами. Утримувати у такому положенні 10 секунд Статичні вправи

Динамічні вправи «Маляр» Зробити вправу «Вітрило». Рухати кінчиком язика по «стелі» (поверхні піднебіння) вперед-назад. Робити не поспішаючи, за рахунок дорослого. «Гойдалки» Рот відкрити. Висунути вузьку мову. Тягтися язиком по-змінно то до носа, то до підборіддя. Рот не закривати. Робити не поспішаючи, за рахунок дорослого.

Вправи для вироблення повітряного струменя «Вітерець» Дути крізь зближені губи, контролюючи струмінь повітря, що видихається за допомогою піднесеної до рота смужки паперу, шматочка вати, підвішеного на нитці, або просто шляхом дотику струменя на піднесеній до рота кисті руки. «Фокус» Усміхнутися, відкрити рота, покласти широкий передній край язика на верхню губу так, щоб бічні краї його були притиснуті, а посередині утворився жолобок, і здути ватку, покладену на кінчик носа. Повітря при цьому має йти посередині язика, тоді ватка полетить нагору. «Куля лопнула» Губи в положенні «Посмішка», видно верхні та нижні зуби, розімкнені на 10-15 мм. Широкий кінчик язика за верхніми зубами. Вимовляти звук [С] (має вийти звук, що нагадує шипіння повітря, що виходить).

ЗВУКОВА РОЗМІНКА Подивися на картинки і уважно послухай, як дорослий кілька разів вимовляє їхні назви. Якщо картинку названо правильно, підніміть умовну картку вгору. Сприйняття звуку Ш на початку і в середині слів сяпка хапка тапка щапка фапка шапка сяпка шапка фішка хихка шишка хишка шифка шиска фиска щищка розшуку шихка фишка шишка

Сприйняття звуку Ш у потоці інших звуків - Уважно послухай і запам'ятай, який звук видає шина, що лопнула. Розведи долоні в сторони, а потім наближай їх один до одного, як при стисканні шини, що лопнула (жестовий символ звуку Ш). Зроби ці рухи тільки тоді, коли почуєш, як шипить шина, що лопнула; С - Т - Х - Ш - А -Ф - ЛЬ - 3 - Ц - Ш - О - Щ - Ч- ЛЬ - І - ТЬ - СЬ - ЗЬ - ФЬ - ЛЬ - ХЬ - Ы -У-Ш - Е - Ц - І - У - С - вправу слід повторювати до тих пір, поки дитина не впевнено реагуватиме на кожне вимовлення дорослим звуку Ш у довгому звуковому ряду.

Закріплення вимови звуку Ш у прямих і зворотних складах (повтори або прочитай)

ЗАКРІПЛЕННЯ ЗВУКУ Ш У СЛОВАХ Розселили предмети в будиночки за місцезнаходженням у слові звуку Ш 2 1 3

Закріплення вимови звуку Ш в іменах власних (прочитай чи повтори) Маша Наташа Саша Глаша

Закріплення вимови звуку Ш у ланцюжку слів. Чітко, виділяючи звук Ш, назви тварин. Перерахуй їх від найбільшого до найменшого і навпаки - від найменшого до найбільшого.

Закріплення вимови звуку Ш у поєднаннях слів - назвах ознаки та об'єкта Послухай слова-ознаки. До кожного з них підбери назву картинки і чітко, виділяючи звук Ш, промов пару слів 3-4 рази. великий шумний шкільна задушлива пшоняна вовняний шоколадний шорстка

ЗАКРІПЛЕННЯ ЗВУКУ Ш У ФРАЗАХ Візьми картинку дівчинки. Дай їй ім'я зі звуком Ш. Послухай кожне слово-дія і підбери до нього одну або кілька відповідних за змістом картинок зі звуком Ш. Склади та проговори короткі речення, виділяючи звук Ш. Закріплення вимови звуку Ш у реченнях, складених за предметною картинкою та словом -дії п'є боїться читає любить Ніна оля Маша Катя

Закріплення вимови звуку Ш у фразах-римовках. Хлопавки у Іллюшки. Кишеньки у Наташки. Ромашки у Наташки. На ніжках у Антошки жовті чобітки. Дали Наталці пшоняної каші. У нашого Іллюшки шайба і дві ключки. Слухай пропозиції, які легко запам'ятовуються. Повтори кожне римування 3-4 рази. Потім за перше слово проговори всю римування по пам'яті.

Кінець Презентація підготовлена ​​за матеріалами Т. А. Ткаченка Майстер II курс 2012р.


Щоб скористатися попереднім переглядом презентацій, створіть собі обліковий запис Google і увійдіть до нього: https://accounts.google.com


Підписи до слайдів:

Подорож країною “АБВГДЕЙКА” 1 станція «Звукова» Коштує високий світлий будинок, Хлопців багато в ньому, Там пишуть і вважають, Малюю і читають. Сьогодні все тріумфує! В руках у дітлахів Від радості танцюють Повітряні... Є гриб майже домашній - Садіть хоч на ріллі, Хоч під яблунею в саду, Хоч біля стібки, на ходу. Взимку простягся, А влітку згорнувся.

ш а а п р а ш а м а ш і н м ы ш

2 станція “Буковка” Подивися на літеру Ш – Буква дуже гарна, Тому що з неї Можна зробити Е та Ё.

На що схожа буква? На що схожа буква Ш?

КУЛИ ш Сьогодні все тріумфує! В руках у дітлахів Від радості танцюють Повітряні...

ШИШКИ ш ш На високих струнких ялинках Дружно ховаються в голках. Люблять білочка і клест Ними ласувати. Просте Моє питання для вас, дітлахи: - Що ж їдять вони всі?

ША ШО ШУ ШИ ШЕ Прочитай склади

З а п о м н і! ШИ пиши з І

Літера Ш, звук [ш] Ш

МИШКИ МАШИНА Глечик Чашка ш ш ш ш


За темою: методичні розробки, презентації та конспекти

Тема уроку: "ЗГОДНИЙ ГЛУХИЙ М'ЯКИЙ ЗВУК [ч']. БУКВИ Ч, год" 3.Тип уроку: «Урок відкриття нового знання» 4. Форма організації уроку: групова 5.Предмет - літературне читання (навчання грамоті) 6.Клас: 1 7. Автор

В· Анотація уроку2.Тема уроку: " ЗГОДНИЙ ГЛУХИЙ М'ЯКИЙ ЗВУК [ч’].БУКВИ Ч, ч"3.Тип уроку: «Урок відкриття нового знання»4. Форма організації уроку: групповая5.Предмет - літературне читання (навчання)

Урок навчання грамоти. Голосний звук у. Літери у,У. презентація.

Презентація до уроку навчання грамоти містить слайди, які розкривають суть нового матеріалу. В ігровій формі вводиться новий звук та літера. Ставиться проблема, шляхи її розв'язання віддано дві. У ході уроку попереджу...

Звук ж, літери Ж,ж. Презентація до уроку

Дана презентація полегшить роботу на уроці та допоможе дітям краще та наочніше засвоїти новий матеріал.

1. Робота у «Букварі». 2 5 3

1) – Знайдіть схему слова капелюх"Букварі". Зробимо звуко-літерний аналіз цього слова.

– У слові капелюхдва склади, ударний перший склад.

Вчитель промовляє слово, чітко виділяючи кожен звук.

- Ш-ш-капелюх.

Звук [ш] Ш.

- Шл-л-ляпа.

Звук [л"]– приголосний дзвінкий, м'який, малюємо точку зеленого кольору, на листі позначається буквою Л.

- Ішла-а-апа.

Звук [а]– голосний ударний, малюємо крапку червоного кольору, на листі позначається буквою А.

- Капелюх-п-па.

Звук [п]– приголосний глухий, твердий, малюємо крапку синього кольору, на листі позначається буквою П.

- Капелюх-а-а.

Звук [а]– голосний ненаголошений, малюємо точку червоного кольору, на листі позначається буквою А.

У цьому слові 5 букв, 5 звуків.

Аналогічно розуміється словокурінь або будь-яке інше слово на вибір вчителя.

2) Читання складів з літерою Ш.

3) Розучування скоромовок. Шість мишенят у курені шарудять.

Смішні жарти у Сашка та Мишко.

Чистомовки.

Ша-ша-ша- Мама миє малюка.

Шу-шу-шу– я листа пишу.

Аш-аш-аш– у Марини олівець.

– Спробуємо записати ці склади великими літерами. Де ми зараз працюватимемо?

3. Робота у «Букварі». 5 6 3 1

Читання та аналіз слів.

Робота над лексичним значенням, спостереження над однокорінними словами, відтінками їх значень.

Читання 1-го стовпчика слів про себе, потім вголос за завданнями.

- Що спільного у цих слів? (Ці слова односкладові.)

– Виділіть кольоровим пунктом перший звук. Який колір набули? (Синій.)

– Чому?

Читання слів 2-го стовпчика.

– Чим цікаві пари слів? (Називають великий та маленький предмети.)

- Що є в слові-назві маленького предмета, але немає у назві великої? ( Пропедевтика.Суфікс . )

– Наголосіть на цій частині слова.

Читання 3-го та 4-го стовпчиків слів про себе.

– Як називають маленьку дитину, малюка чи дитинчату тварини? (Крихітка.)

– Кажуть: крихта хліба, тобто маленький, навіть маленький шматочок.

- Чи є в цьому стовпчику однокорінні слова? ( Пропедевтика.Так, дах, кришка- Корінь -дахів-.)

– Чи відрізняються відтінками значень ці слова? (Так, дах– велика, а кришка– маленька, наприклад, для закривання банок.)

– Виділіть однакові звуки у словах цього стовпчика. Читання наступного стовпчика слів про себе.

– Що можна сказати про ці слова? (Вони однокорінні, корінь -Жарт-.)

– Виділіть корінь спеціальним значком – дугою.

– Яке з цих слів означає дію? ( Шалун, пустуня- Корінь

-Шал-.)

– Коли кажуть пустун, а коли пустуня? (Коли дитина розбалується, про неї кажуть: пустун.А можна сказати ласкаво: пустуня.)

- Так, слово пустунямає зменшувально-пестливе значення.

- Чи є різниця у відтінках значень слів блазень, жартівник? (Блазень– це клоун, а жартівник– це людина, яка любить пожартувати.)

– Підкресліть ударний склад у кожному слові.

– Знайдемо ці слова у прописі.

5. Робота у «Букварі». 7 6 1 1 3

Читання тексту "Паша-жартівник".

1) Робота із текстом до читання.

Читання назви, розгляд ілюстрації.

– Кого зобразив митець?

– Що вже можна сказати? (Ми будемо читати про Пашу-жартівника. Це зрозуміло з назви. На ілюстрації ми бачимо клоуна, тому що у нього розмальоване обличчя. Він сміється. Це, напевно, і є Паша. Одягнений Паша як клоун на сцені. У нього штанці на лямочках (На штанях зображені ромашки. На голові смішний капелюх, на ногах смішні черевики. А в руках тримає ромашки.)

– Щоб остаточно розібратися, прочитаємо текст.

2) Робота з текстом під час читання.

Читання про себе, потім вголос за пропозиціями.

Питання під час читання.

- Хто ж Паша? (Паша – клоун.)

– Хто такий клоун? (Клоун – це артист цирку, який у цирку радує народ, піднімає настрій.)

- Значить, який Паша, якщо він жартівник? (Веселий, задерикуватий, дотепний.)

- Чи можна приготувати окрошку з ромашок ? (Ні, це Паша жартує.)

- А насправді з чого харошку роблять?

Повторне читання.

3) Розмова після читання.

- Що смішного в Пашиному вбранні?

– Ще раз подивіться на ілюстрацію. Прочитайте пропозиції, яких вона стосується.

- Чому Паша так незвичайно одягнений? (Він же клоун повинен смішити людей, тому і одягнений смішно.)

- А чому окрошка з ромашок, а не з інших кольорів?

– Підрахуйте, скільки слів із буквою Шзустрілося у тексті.

Прочитайте їх.

– Позначте точкою звук, позначений цією літерою.

- Якого кольору крапка?

6. Робота у «Букварі». 6 1 1 3

Читання-слухання оповідання В. Драгунського «Зачарована буква» (с. 81). 1

1) Робота з текстом до читання.

– Наш художник не намалював картинки до тексту, який написав Віктор Драгунський.

- Як називається текст?

- Що могло статися з літерою? Хто її зачарував? Це казка?

(Ні, Драгунський писав лише оповідання.)

2) Цей текст пропонується для слухання.

Вчитель читає, діти слухають (книги зачинені). Після читання пропонуються питання розуміння змісту.

– Скільки в оповіданні героїв? (Ведмедик, Оленка та оповідач.)

Можна сказати дітям, що у Драгунського всі оповідання написані від імені головного героя – хлопчика Дениса.

– Чи можна визначити, скільки дітей років? (Так, приблизно 6-7, раз у них у всіх випадають молочні зуби...)

– А чи можна зрозуміти, коли відбувається дія? (Взимку, напередодні Нового року.)

- Як ви здогадалися?

– Яка була ялинка?

- Що ж так розсмішило друзів?

- Який звук виявився для всіх трьох найважчим? (Звук [Ш].)

А ви зрозуміли, чому діти ніяк не могли його вимовити?

- Як ви думаєте, чому ця розповідь смішна?

- А чи могла така історія статися насправді чи Драгунський все вигадав?

є почуття гумору?

Читання тексту дітьми, що добре читають.

3) Робота з текстом після читання.

- Хто ж мав рацію з хлопців? (Ніхто.)

- То хто ж зачарував букву (точніше, не букву, а звук [ш])?

– Як точніше: зачарована літера чи зачарований звук? Чому?

- Ось ви кажете, що сміялися під час читання, значить, це якась розповідь? (Гумористичний.)