Конспект заняття для дошкільнят день перемоги. НОД у старшій групі «Цей День Перемоги» – план-конспект заняття (старша група) на тему. Звучить пісня «священна війна

Підготували: педагог-психолог: Лебедєва Н.П.

Логопед: Гридасова-Прохорова Л.О.

Мета: Збагатити знання дітей про велике та світле свято – День Перемоги, про Радянську Армію – захисницю країни. Виховувати прагнення бути схожими на тих, хто відстояв нашу Батьківщину у страшні роки війни.

Дати знання про те, як захищали свою батьківщину радянські люди у роки Великої Вітчизняної війни, що не лише армія, а й партизани, серед яких були діти, піднялися на боротьбу з фашистами.

Вчити дітей правильно відповідати на запитання, бути уважними до деталей, збагачувати через мовлення особистий досвіддітей знаннями про навколишнє, поповнювати лексику різноманітністю слів.

Закріпити вміння висловлювати свої думки повними пропозиціями. Виховувати у дітях почуття гордості за свою батьківщину, за свій народ, повагу до ветеранів Великої Вітчизняної війни, бажання допомагати та піклуватися про них.

Словникова робота: Розвивати монологічну та діалогічну мову у дітей. Поповнювати словник новими словами та висловлюваннями: ветерани, партизани, фашисти, блокада, наступ, головнокомандувач армією Г.К. Жуків, герої війни, повітряна тривога, бомбосховища, шпиталь, казарма, гарнізон.

Психологічні завдання: Вміння аналізувати свої почуття: співпереживати, злитися, сумувати, радіти. Вчитися працювати у групі. Розвиток дрібної моторики.

Попередня робота:

  • Цикл занять із ознайомлення дітей із подвигом Радянського народу у роки Великої Вітчизняної війни.
  • Розгляд ілюстрованого матеріалу на тему: «Велика Вітчизняна війна»
  • Читання художніх творівпо темі «Велика Вітчизняна війна»
  • Знайомство з військовою символікою та пологами військ.

Продуктивна діяльність: Виготовлення гвоздики із кольорових серветок.

Обладнання:

  • Комп'ютер та проектор (Для показу слайдів);
  • Гофрований папір (зелені смужки);
  • Дерев'яна паличка;
  • Клей, пензлі, паперові серветки, вл. серветки;

Хід заняття:

Під пісню "Піднімайся країно велика" , входять діти і сідають на стільці.

Педагог-психолог:

9 травня – світле, радісне свято. Як ви вважаєте, що це за свято? Чому 9 травня люди святкують День Перемоги? /відповіді дітей/

70 років тому закінчилася війна із німецьким фашизмом. Ця війна була жорстока, вона завдала нашій країні великих руйнувань і багато горя. Ми з вдячністю згадуємо наших славних воїнів-захисників, які відстояли мир у жорстокій битві. Солдатам, матросам, лейтенантам, капітанам, генералам, маршалам ми завдячуємо тим, що живемо зараз під чистим, мирним небом! Вічна слава їм!

Низький уклін воїнам, які з честю виконали свій обов'язок перед Батьківщиною: і тим, хто повернувся додому, і тим, хто не дожив до великого дня. Перемога та світ – ці два слова невіддільні.

Давайте подивимося і згадаємо, як це було.

Педагог-психолог:

Які почуття викликають у вас побачені кадри?

На екрані йдуть слайди перших днів війни (1-5) .

Логопед:

Подивіться, будь ласка, і дайте відповідь. Які роди військ брали участь у ВВВ. (слайди 6-9)/відповіді дітей/.

Дуже добре, молодці.

Подивіться будь ласка. Перед вами світлини військової Москви. У московському метро люди перечікували наліт ворожих бомбардувальників. (слайд 10).

А це біль та пам'ять нашої Батьківщини, блокадний Ленінград. Тяжко було ленінградцям. Голод, бомбардування, холодна зима. (слайд 11).

Важко жилося під час війни.

Педагог-психолог:

А як ви вважаєте, чим під час війни займалися діти.

/відповіді дітей/.

Правильно. Хтось працював у шпиталях, хтось воював у партизанському загоні, хтось був «сином полку» хтось працював на заводах і заводах, в полях і на фермах. Усі працювали для перемоги.

Педагог-психолог:

Скажіть, будь ласка, яких дітей-героїв ви знаєте. /Відповіді дітей/.

А зараз я прочитаю вам розповідь про Льоня Голікова. (читання оповідання)

Скажіть, що ви відчуваєте, почувши цю розповідь? Як ви вважаєте, чому Льоня так вчинив? /відповіді дітей/

Так, ми завжди повинні пам'ятати, що війна страшне горе, але й пишається тим, що у нас є такі герої.

Весь під ногами земна куля.
Живу, дихаю, співаю.
Але в пам'яті завжди зі мною
Загиблі у бою.

Чим їм завдячую - знаю я
І нехай не лише вірш
Достойне буде життя моє
Солдатської смерті їх.

Давайте встанемо, згадаємо про них і помовчимо. (метроном «Хвилина мовчання»).

Скажіть, а ви готові бути захисниками Батьківщини. Що означає захищати Батьківщину? /відповіді дітей/

Правильно, ми повинні бути сильними, сміливими і пам'ятати, що немає кращої за нашу Батьківщину.

-Давайте встанемо і розімнемося, фізкультхвилинка:

Олов'яний солдатик стійкий

Олов'яний солдатик стійкий
На одній нозі стривай.
На одній нозі стривай, (Стоїмо на правій нозі.)
Якщо ти солдатик стійкий.

Ноги піднімаємо, раз, два, три
Та дивись – не впади! Один два три. (Крокуємо на місці.)
А тепер стривай на лівій, (Стоїмо на лівій нозі.)
Якщо ти солдатик сміливий.

А тепер стривай на лівій,
Якщо ти солдатик сміливий
А тепер, раз, два, три. (Стрибки на місці.)
Та дивись – не впади!

Педагог-психолог:

А тепер: вдих-видих, вдих-видих.

Молодці! Сідайте.

Логопед:

- А зараз, ми перевіримо, як ви знаєте військові професії:

Показ слайдів із військовими професіями четвертий зайвий. (Слайд 16-18)

А тепер нам із вами треба подивитися, що ми з собою візьмемо до армії.

(Слайд 19-20)

Педагог-психолог:

Ура! Ось і скінчилася війна. Парад перемоги на Червоній площі. (Слайди 19-20)

А що ми з вами можемо подарувати ветеранам? Давайте сядемо і зробимо гвоздики.

Це символ Перемоги.

Продуктивна діяльність, виготовлення гвоздик із серветок.

Загальний кошик з квітами.

Давайте ще раз згадаємо, яке велике свято наближається?

Скільки років минуло від дня Перемоги?

Яких дітей-героїв ви знаєте?

Які роди військ ви знаєте?

Молодці! Ось і закінчилося наше заняття. Але 9 травня обов'язково подивіться святковий парад, сходіть до пам'ятників ВВВ.

Під пісню "День Перемоги" діти йдуть із зали.

Ціль:Виховання патріотичних почуттів

Завдання:

Навчальні:

1. Створити в дітей віком настрій співпереживання минулим подій Великої Великої Вітчизняної Війни.

2. Розширювати уявлення, знання дітей про Велику Вітчизняну війну, свята Перемоги, використовуючи ІКТ; спонукати шанобливо ставиться до подвигу наших співвітчизників.

3. Закріпити навички мовної діяльності на патріотичному матеріалі; брати активну участь у діалозі з вихователем.

4. Продовжувати вчити створювати композицію, виховуючи навички співтворчості

Розвиваючі:

Виховні:

1.Виховувати повагу до пам'яті ветеранів ВВВ, любов до Батьківщини.

2.Воспитывать творчий підхід до виконання роботи, акуратність.

Попередня робота:

1. Знайомство з подіями Великої Вітчизняної війни через читання книг, розгляд ілюстрацій.

2. Заучування віршів, пісень про війну.

Матеріал до заняття:

1.Слайди з ілюстраціями про Велику Вітчизняну війну, проектор,

2.Схема складання Фронтових листів на дошці, указка.

3.Фронтовий лист.

4.Заготовка для композиції «Святковий салют»

5.Пілотки, жилети на кожного, санітарна сумка.

Хід заняття:

Показ слайдів про війну

Тим, хто йшов за Батьківщину, вистояв та переміг…

Тим, хто навіки, безіменний канув у фашистському полоні.

Всім тим, хто пішов у безсмертя та переміг, присвячується наше заняття.

Вихователь:Діти, до якого свята готується наша країна?

Діти:До Дня Перемоги

Вихователь:Так, цього року наш народ відзначатиме 70 років Великої Перемоги. Що це свято, хто пояснить?

Вихователь:Цього дня і радість, і скорбота поряд. Радість - від перемоги, скорбота і смуток - від спогадів про тих, хто загинув на полях бою. Немає в Росії сім'ї, яку б війна оминула. Цього дня у кожній родині згадують тих, хто загинув у цій війні. А ще 9 травня вітають ветеранів тієї великої війни.

За що, як ви вважаєте, наші солдати віддавали своє життя?

Діти:За те, щоб більше не було війни, щоб діти спокійно жили та навчалися.

Вихователь:Були на війні та короткі хвилини відпочинку. Між боями на привалі солдати співали пісень. Знаменитою на весь світ стала «Катюша»

(Діти співають один куплет пісні «Катюша»)

Вихователь:Подивіться, діти, який у мене незвичайний лист. Як ви вважаєте, чим воно відрізняється від сучасних листів?

Діти:Цей лист трикутної форми без рамки.

Вихователь:Пропонує дітям за схемою нагадати послідовність складання цього листа. Діти складають паперові листи.

Давайте послухаємо один такий лист:

Дорогі мої рідні!

Ніч. Тремтить вогник свічки.

Згадую вже не вперше,

Як ви спите на теплій печі.

У нашій маленькій старій хатці,

Що в глухих загубилася лісах,

Згадую я поле, річечку,

Знову і знову пригадую вас.

Мої брати та сестри рідні!

Завтра знову я в бій іду

За Вітчизну свою, за Росію,

Що потрапило в лиху біду.

Зберу свою мужність, силу,

Стану недругів своїх громити,

Щоб вам нічого не загрожувало,

Щоб могли ви вчитися та жити!

Фізхвилинка:

Встали рівненько, хлопці

Поступили як солдати.

Ліворуч, праворуч нахилися

Розривок, два-ривок.

Чи відпочив ти дружок?

Вихователь:Перемогу дісталося нашому народу дорогою ціною. Вічна пам'ять. Пам'ять про всіх загиблих прийнято вшановувати хвилиною мовчання.

(Діти встають, хвилина мовчання)

Я пропоную подарувати нашим ветеранам святковий салют.

Практична частина -Діти виконують композицію салюту.

Вихователь:

Пишні букети

У небі розквітають

Немов іскри світла,

Пелюстки виблискують

Спалахують астрами

Сині, червоні,

Синіми, фіолетовими

Щоразу все новими.

А під річкою

Золотий течуть

Що це таке?

Діти: Святковий салют!

(Презентація салют перемога)

Завантажити:


Попередній перегляд:

Конспект заняття в старшій групі«Салют Перемоги!»

Ціль: Виховання патріотичних почуттів

Завдання:

Навчальні:

  1. Створити у дітей настрій співпереживання подій Великої Вітчизняної Війни.
  2. Розширювати уявлення, знання дітей про Велику Вітчизняну війну, свята Перемоги, використовуючи ІКТ; спонукати шанобливо ставиться до подвигу наших співвітчизників.
  3. закріпити навички мовної діяльності на патріотичному матеріалі; брати активну участь у діалозі з вихователем.
  4. Продовжувати вчити створювати композицію, виховуючи навички співтворчості

Розвиваючі:

Виховні:

1.Виховувати повагу до пам'яті ветеранів ВВВ, любов до Батьківщини.

2.Воспитывать творчий підхід до виконання роботи, акуратність.

Попередня робота:

  1. знайомства з подіями Великої Вітчизняної війни через читання книг, розгляд ілюстрацій.
  2. Заучування віршів, пісень про війну.

Матеріал до заняття:

1.Слайди з ілюстраціями про Велику Вітчизняну війну, проектор,

2.Схема складання Фронтових листів на дошці, указка.

3.Фронтовий лист.

4.Заготовка для композиції «Святковий салют»

5.Пілотки, жилети на кожного, санітарна сумка.

Хід заняття:

Показ слайдів про війну

Тим, хто йшов за Батьківщину, вистояв та переміг…

Тим, хто навіки, безіменний канув у фашистському полоні.

Всім тим, хто пішов у безсмертя та переміг, присвячується наше заняття.

Вихователь: Діти, до якого свята готується наша країна?

Діти: До Дня Перемоги

Вихователь: Так, цього року наш народ відзначатиме 70 років Великої Перемоги. Що це свято, хто пояснить?

Діти: 9 Травня – це День Перемоги нашого народу над німецько-фашистськими загарбниками.

Вихователь: Цього дня і радість, і скорбота поряд. Радість - від перемоги, скорбота і смуток - від спогадів про тих, хто загинув на полях бою. Немає в Росії сім'ї, яку б війна оминула. Цього дня у кожній родині згадують тих, хто загинув у цій війні. А ще 9 травня вітають ветеранів тієї великої війни.

За що, як ви вважаєте, наші солдати віддавали своє життя?

Діти: За те, щоб більше не було війни, щоб діти спокійно жили та навчалися.

Вихователь: Були на війні та короткі хвилини відпочинку. Між боями на привалі солдати співали пісень. Знаменитою на весь світ стала «Катюша»

(Діти співають один куплет пісні «Катюша»)

Вихователь: Подивіться, діти, який у мене незвичайний лист. Як ви вважаєте, чим воно відрізняється від сучасних листів?

Діти: Цей лист трикутної форми без рамки.

Вихователь: Пропонує дітям за схемою нагадати послідовність складання цього листа. Діти складають паперові листи.

Давайте послухаємо один такий лист:

Дорогі мої рідні!

Ніч. Тремтить вогник свічки.

Згадую вже не вперше,

Як ви спите на теплій печі.

У нашій маленькій старій хатці,

Що в глухих загубилася лісах,

Згадую я поле, річечку,

Знову і знову пригадую вас.

Мої брати та сестри рідні!

Завтра знову я в бій іду

За Вітчизну свою, за Росію,

Що потрапило в лиху біду.

Зберу свою мужність, силу,

Стану недругів своїх громити,

Щоб вам нічого не загрожувало,

Щоб могли ви вчитися та жити!

Фізхвилинка:

Встали рівненько, хлопці

Поступили як солдати.

Ліворуч, праворуч нахилися

Розривок, два-ривок.

Чи відпочив ти дружок?

Вихователь: Перемогу дісталося нашому народу дорогою ціною. Вічна пам'ять. Пам'ять про всіх загиблих прийнято вшановувати хвилиною мовчання.

(Діти встають, хвилина мовчання)

Я пропоную подарувати нашим ветеранам святковий салют.

Практична частина -Діти виконують композицію салюту.

Вихователь:

Пишні букети

У небі розквітають

Немов іскри світла,

Пелюстки виблискують

Спалахують астрами

Сині, червоні,

Синіми, фіолетовими

Щоразу все новими.

А під річкою

Золотий течуть

Що це таке?

Діти: Святковий салют!

(Презентація салют перемога)


Ірина Синякова
"Парад Перемоги". Конспект заняття у старшій групі, присвяченого ДнюПеремоги

Парад Перемоги

Ціль: Закріпити знання дітей про те, що 9 Травня. Перемоги. Дати знання про те, як захищали свою батьківщину радянські люди у роки Великої Вітчизняної війни, що не лише армія, а й партизани, серед яких були діти, піднялися на боротьбу з фашистами. Згадати які пам'ятники нагадують про героїв. Вчити дітей правильно відповідати на питання, бути уважними до деталей, збагачувати через мовлення особистий досвід дітей знаннями про навколишнє, поповнювати лексику різноманітністю слів, закріпити вміння висловлювати свої думки повними пропозиціями. Виховувати у дітях почуття гордості за свою батьківщину, за свій народ, повагу до ветеранів Великої Вітчизняної війни, бажання допомагати та піклуватися про них.

Вихователь: Хлопці, як ви думаєте, навколо нас слів багато чи мало? (Відповіді дітей). Нас оточує безліч слів.

Я пропоную вам пошукати серед безлічі слів «солодкі слова». (Відповіді дітей). (Цукерки, цукор, полуниця, шоколад тощо)

А тепер згадайте та назвіть «веселі слова». (Відповіді дітей). (Свято, цирк, подарунки, сміх, лоскіт тощо)

Бувають сумні слова. Які «сумні слова»ви можете назвати (Відповіді дітей). (Сльози, хвороба, укол, розставання тощо).

А є слово страшне – це слово «війна».

Вихователь: Довгих 4 роки йшла Велика Вітчизняна війна 9 травня 1945р. Війна закінчилась. Щороку цього дня наша країна відзначає свято.

Як він називається? (День Перемоги)

А як ми його святкуємо? (салют, парад)

9 Травня в головному місті нашої країни, Москві, і в багатьох інших містах проходить Парад Перемоги, Червоною площею йдуть полки, карбують крок солдати, рухається військова техніка, демонструючи міць та силу нашої країни, пролітають над містом військові літаки. Люди покладають квіти до Могили Невідомого Солдата. У Новосибірську також є пам'ятники ВВВ. Один із них – це Монумент Слави. Там також, як у Москві горить вічний вогонь. Він не гасне, ні вдень, ні вночі. На кам'яних сторінках написано імена загиблих під час ВВВ Сибіряків.

А ввечері буває салют, присвячений цьому великому дню. Спочатку починають гриміти потужні залпи гармат, а потім у нічному небі столиці спалахує безліч яскравих різнокольорових вогнів. Лунають радісні крики людей: «Ура! Перемога! Перемога.

Фізкультхвилинка

«Салют»

Навколо все було тихо. Встати прямо, руки опустити.

І раптом – салют! Салют! Підняти руки вгору.

Ракети в небі спалахнули Розкрити пальчики віялом, помахати ру-

І там, і тут! ками над головою вліво-вправо.

Над площею, над дахами, Присісти, підвестися, руки з розкритими

Над святковою Москвою пальчиками підняти нагору (2-Зраза).

Здіймається все вище

Вогнів живий фонтан.

На вулицю, на вулицю Легкий біг на місці.

Всі радісно біжать,

Кричать: "Ура!", Підняти руки вгору, крикнути "Ура!".

Милуються Розкрити пальчики віялом, помахати ру-

На святковий салют! ками над головою вліво-вправо.

Вихователь:

Хлопці, хто з вас бачив салют? Як розлітаються його вогники? Який час доби зазвичай буває салют і чому?

Відповіді дітей: увечері, потім що темно

Показ ілюстрації із зображенням салюту. (Ми обов'язково намалюємо салют у групі)

Вихователь: А тепер ми пограємо Ділимося на дві команди

У мене є герб та прапор міста-героя Москви

1 команді зібрати герб

2 команді зібрати прапор міста

1,2,3, почали

Молодці ви впоралися і за це я кожному подарую зірочку на згадку.

День Перемоги Т. Білозерів

Травневе свято

День Перемоги –

Наголошує вся країна.

Одягають наші діди

Бойові ордени.

Їх зранку кличе дорога

На урочистий парад,

І задумливо з порога

Слідом за ним бабусі дивляться.

Мені хочеться, щоб ви з батьками обов'язково з'їздили до Монумента Слави. Побачили вічний вогонь. За Монументом знаходиться парк. Де виставлено військову техніку часів ВВВ. Є там і «Катюша». Сходили на Парад на пл. Леніна 9 травня.

Публікації на тему:

Сценарій свята у старшій групі до Дня ПеремогиМуніципальне бюджетне дошкільне освітня установа " Дитячий садок№ 3" загальнорозвиваючого виду м. Владивостока ЗАТВЕРДЖУЮ Завідувач.

Конспект НУД з патріотичного виховання «Ми пам'ятаємо» до Дня Перемоги у старшій групіМета: дати дітям уявлення про важкі роки ВВВ; показати всі тяготи цього часу; розвивати почуття патріотизму, любов до Батьківщини. Пріоритетна.

Заходи, присвячені Дню Перемоги «Правнуки Перемоги»«Правнуки Перемоги» Мета: створення умов для збагачення дітей знаннями про ВВВ на основі історичних фактів, виховання патріотизму, почуття

Сценарій до Дня Перемоги «Сяє сонце у День Перемоги»Сценарій свята 9 травня у старшій групі «Сяйво сонця на День Перемоги» Хореографічна замальовка «Початок війни» Звучить весела мелодія.

Сценарій конкурсу читців, присвяченого Дню перемоги. 1 Ведучий: Ми зібралися для того, щоб згадати про В. О. В., про людей, які боролися за Батьківщину, за щастя та свободу на нашій землі, за.

Сценарій свята, присвяченого Дню Перемоги 9 травня у логопедичних групах.Завдання. 1 Закріплювати знання дітей про мужність і героїзм російського народу Закріплювати знання про перебіг деяких важливих подій в історії Росії.

Сценарій свята, присвяченого Дню Перемоги «Світло Великої Перемоги!»Сценарій свята "День Перемоги" Ведучий Діти! Сьогодні ми зібралися, щоб з усією країною, з усім народом відзначити свято Перемоги. Нашу.

НОД у старшій групі «Цей День Перемоги»

"Цей День Перемоги".

Мета: Виховання патріотичних почуттів у дітей дошкільного віку.

Корекційно-навчальні:

Розширювати уявлення, знання дітей про Велику Вітчизняну війну, свято Перемоги. Збагачувати духовний світдитини через звернення до героїчного минулого нашої країни.

Корекційно-розвиваючі:

Продовжувати працювати над розвитком зв'язного мовлення, удосконалювати діалогічну мову, закріплювати вміння відповідати питання.

Завантажити:


Попередній перегляд:


НОД у старшій групі «Цей День Перемоги»

"Цей День Перемоги".

Мета: Виховання патріотичних почуттів у дітей дошкільного віку.

Завдання:

Корекційно-навчальні:

Розширювати уявлення, знання дітей про Велику Вітчизняну війну, свято Перемоги. Збагачувати духовний світ дитини через звернення до героїчного минулого нашої країни.

Корекційно-розвиваючі:

Продовжувати працювати над розвитком зв'язного мовлення, удосконалювати діалогічну мову, закріплювати вміння відповідати питання.

Виховні:

Виховувати почуття поваги, співпереживання до ветеранів Великої Вітчизняної війни, бажання піклуватися про них.

Пріоритетна освітня сфера: мовленнєвий розвиток.

Інтеграція освітніх галузей

Пізнавальний розвиток

Художньо-естетичний розвиток

Фізичний розвиток

Види дитячої діяльності: комунікативна, продуктивна, рухова.

Попередня робота: Читання книг про події Великої Вітчизняної війни, розгляд ілюстрацій, прислів'я, пісні про війну.

Обладнання: Плакати військових років, аудіозаписи пісень «Священна війна» (муз. А. Александрова, слова В. Лебедєва-Кумача) «День Перемоги»,

Зображення салюту, альбомні листи, фарби, зубні щітки.

Хід заняття:

Діти, давайте візьмемося за руки, посміхнемося один одному, щоб у нас з вами був гарний настрій.

Послухайте, якій темі буде присвячено заняття.

Вихователь: - Тим, хто йшов у бій за Батьківщину,

вистояв і переміг...

Тим, хто навіки, безіменний канул у фашистському полоні.

Всім тим, хто пішов у безсмертя і переміг, присвячується наше заняття.

Що то за свято, хто знає?

Вихователь: За багаторічну історію нашої Росії трапилося багато подій. На нашу Батьківщину жодного разу нападали вороги. 22 червня 1941 року на нашу країну напав ворог-фашистська Німеччина. Почалася Велика Вітчизняна війна.

Хлопці, що таке війна?

(це горе і страх, смерть і розруха).

Вихователь: - Несподівано величезні сили рушили на нашу Батьківщину: танки, піхота, літаки. Бомбілі міста, лікарні, школи.

У ті грізні дні скрізь звучала пісня «Священна війна» (слухняння запису).

Чоловіки йшли воювати, боронити свою землю, проганяти ворога. А жінки і навіть діти працювали день і ніч, щоб солдати мали одяг, їжу, зброю.

Хлопці, що хотіли зробити фашисти із нашою країною?

(хотіли знищити, а людей зробити рабами).

Деякі міста та села фашисти спалили повністю, не залишилося жодного будинку, жодної людини. Багато загинуло солдатів, жінок та дітей.

Перемога дісталася нашому народу дорогою ціною. Пам'ять про всіх загиблих прийнято вшановувати хвилиною мовчання.

Давайте і ми вшануємо пам'ять загиблих за Батьківщину воїнів.

(Діти встають, хвилина мовчання) .

Ось із тих часів, щороку цього дня люди святкують День Перемоги.

9 травня всі люди і ветерани війни, що залишилися живими, ходять свої ордени і медалі виходять на парад Перемоги. (Слухання аудіозапису «День Перемоги»).

А закінчується День Перемоги святковим салютом. (Показ картинок).

Сьогодні ми також намалюємо святковий салют.

Фіз. хвилинка: "Як солдати".

Встали рівненько, хлопці,

Поступали як солдати

Ліворуч, праворуч нахилилися.

На шкарпетках потяглися,

Розривок,

Два-ривок,

Відпочив ти наш друг?

Помахай кистями дружно,

Малювати зараз нам треба.

Малювання технікою набризків «Салют на честь дня перемоги».

Рефлексія:

Які у нас вийшли гарні малюнки! Ми їх подаруємо 9 травня ветеранам, які залишилися живими. І взагалі, якщо ви цього дня побачите людину з орденами та медалями скажіть їй «дякую» за те, що вона захистила нашу Батьківщину від ворогів і забезпечила наше щасливе дитинство.

Я теж на честь поваги наших ветеранів написала вірш і прочитаю його вам:

Усі люди ошатні, їхні обличчя світлі.

Ідуть усі з квітами бійцям, вклонитися,

Що життя залишали з ворогами у бою,

Вони захищали Вітчизну рідну,

Себе підставляли під кулі ворога,

Щоб діти сміялися,

Щоб сонце світило,

І світ був у світі

Усюди і завжди!


За пізнавальним розвитком

Конспект заняття з патріотичного виховання «Згадаймо ті дні» у старшій групі (до Дня Перемоги)

Муляр Надія Володимирівна д/с №31 «Журавлик» м.Старий Оскол, Білгородська область

Програмні завдання:

  1. Виховна: виховання поваги до захисників Батьківщини на основі яскравих вражень, конкретних історичних фактів доступних дітям і сильних емоцій, що викликають у них, гордість за свій народ, любов до батьківщини.
  2. Розвиваюча: розвивати уявлення про різні роди військ, закріпити знання про всенародне свято воїнів, уточнити, хто такі захисники вітчизни; розвивати мовлення, мислення, підтримувати ініціативу дітей.
  3. Навчальна: продовжити знайомства з прислів'ями про війну, навчити розуміти та пояснювати їхнє значення виховувати почуття гордості за свій народ, армію, бажання захищати свою країну.

Попередня робота: Розмова про Батьківщину, заучування віршів, розгляд альбомів, книг, ілюстрацій. Оформлення альбомів про музеї бойової слави.

Обладнання: Фото «Брестської фортеці», напис «Я вмираю, але не здаюся», картина «Оборона Севастополя», Кросворд, Фото « Вічний вогонь», «Лист трикутник». Магнітофон, аудіо касети з піснями «Священна війна», «Солдати в дорогу!», «Останній лист». Білі аркуші паперу, кольорові олівці для листів.

Звучить пісня «Священна війна» муз. А. Александрова сл. В. Лебедєва-Кумача.

Хід заняття:

Давним-давно дими не застяли

Небес, і світлий нив розлив,

Де земляки стояли на смерть,

Собою Вітчизну заслонив.

На рубежі, обмитому кров'ю,

Ми на згадку про тих, хто йшов у бій,

З пахощами та любов'ю

Схиляємо свої голови.

(Діти схиляють голови)

«Сьогодні о 4 годині ранку без оголошення війни німецькі війська впали на нашу Батьківщину», - таке оголошення люди почули 22 червня 1941 року. Було зупинено мирне життя народу. Почалася велика вітчизняна війна. Війна зруйнувала долі мільйонів людей. Подих війни відчув кожна людина: протяжне виття сирен, залпи зеніток, розриви бомб. Але люди не злякалися, піднялися та пішли на зустріч темним силам. Жертвуючи життям, вони ставали захисниками вітчизни.

Хлопці кого можна назвати захисником вітчизни? (солдат, матросів, льотчиків)

Так, всі ті, хто захищав свою Батьківщину від ворогів.

Лунає стукіт у двері. Під музику Ф. Шуберта «Військовий марш» входить стройовим кроком солдатів (співробітник, батько, учень школи).

Солдат:Здрастуйте хлопці, я приніс для вас повідомлення зі штабу.

Вихователь:Добре, що ти прийшов солдат. Хто як не ти зможе розповісти нашим майбутнім захисникам про солдатську взаємодопомогу, сміливість, хоробрість, подвиг солдата.

Солдат:

Я, хлопці на війні

У бій ходив, горів у вогні.

Мерз в окопах під Москвою

Але, як бачите, – живий.

Я живий, але народ пам'ятає тих, хто загинув, захищаючи своє місто, Батьківщину.

Вихователь:Хлопці, як він про них пам'ятає? (складає пісні, вірші, зводить пам'ятники, зберігає матеріал про захисників вітчизни у музеях).

Солдат:В один із таких музеїв я запрошую і вас, хлопці.

У цьому музеї організовано фото виставку бойових битв. Зверніть увагу на це фото. На ній зображено Брестську фортецю. Герої прикордонники перші зустріли ворога. 22 червня 1941 року на світанку тут розірвалися перші німецькі снаряди та бомби. Гуркіт і виття літаків покривали всі. Бомба за бомбою, снаряд за снарядом. Але застава не здригнулася. Прикордонники грудьми заслонили фортецю. І тут фашисти вперше дізналися, що таке радянська стійкість та радянська мужність.

Довго німці фортецю бомбили.

Довго взяти її не могли

Скільки сил вони поклали,

Про цей уламок землі.

З кожним днем ​​оборона, слабшала

Не слабшав тільки дух бойовий.

Але німецька рать здолала

Впав над тиском «Місто герой».

Вихователь:Ви слухали уважно оповідання, а тепер скажіть, хто бився за Брестську фортецю? (солдати прикордонники)Що можна сказати про прикордонників? Які вони? (сміливі, мужні, відважні)

Солдат:Правильно і один із цих солдатів написав напис «Я вмираю, але не здаюся!»

Вихователь:Як ви розумієте ці слова?

Солдат:А тепер зверніть увагу на цю фотографію, як ви вважаєте, хто тут зображений? Правильно це солдати. Солдати Севастополя.

Суворим та найважчим випробуванням для севастопольців та моряків Чорноморського флотустала Велика Вітчизняна війна. Севастополь серед перших міст зазнав нальоту фашистської авіації. Моряки Чорноморського флоту, жителі міста організовано стали на захист Севастополя. Мужність, відвагу та стійкість у боях виявили бійці та командири морської піхоти.

Вихователь:Які почуття викликає ця картина? Хлопці, як ви думаєте, моряки виграли цей бій? (Так). Чому? (вони сміливі, хоробри, мужні). Та хлопці завдяки саме і цим якостям лише сильні, вмілі, спритні воїни змогли перемогти в цій війні.

Вихователь:Солдат, а наші хлопці теж сильні, вмілі, спритні.

Хто сильніший із хлопців?

Ну, беремося за канат.

Той, хто перетягне,

Найсильнішим стане.

Фізкультхвилинка:

Проводиться конкурс «Перетягні канат».

Солдат:Молодці! А які ви знаєте прислів'я про хоробрість солдата?

Діти:

Хто Батьківщині вірний, той у бою приміряний.

За праву справу стій сміливо.

Російську заповідь знай – у бою не позіхай.

Солдат:А я знаю ще одне прислів'я про кмітливість. Важко в навчанні легко в бою.

Вихователь:А як ви розумієте це прислів'я? (Відповіді дітей).

Солдат:А тепер подивіться на цю фотографію перед вами військовий кросворд. Давай ті разом із вами його розгадаємо.

По горизонталі:

1. Те, на чому служать моряки.

3. Те, що захищають усі солдати.

5. Лежить у землі, якщо наступити - вибухне.

6. Що у солдата на ногах?

7. Один у полі не. ..

8. Що кидають і кажуть: "Лягай!"

По вертикалі:

2. Яка тварина іноді теж слугує?

4. Куди йдуть служити усі хлопці, коли виростуть?

8. Лікарня для поранених солдатів.

9. Спеціальна кишеня для пістолета.

10. Техніка охорони повітряного кордону.

11. Зимовий верхній одяг солдата.

12. Засіб пересування на гусеницях.

Солдат:Добре попрацювали всі ви кмітливі, кмітливі і кмітливі, але настав час і відпочити.

Вихователь:Діти, а як відпочивали солдати, після бою ви знаєте? (Жартували, співали пісні, писали листи рідним і т.д.)

Солдат:А пропоную вам заспівати одну з цих пісень «Солдати в дорогу!» (В.Соловйов-Сєдий - М.Дудін)

(Діти марширують).

Солдат:Ми відпочили, але у нас ще залишилися останні фотографії, зверніть увагу сюди, що тут зображено (Відповіді дітей)

Правильно «Вічний вогонь»

Вічний вогонь- постійно палаючий вогонь, що символізує вічну пам'ятьпро щось або про когось, а кому спорудили цей пам'ятник.

Діти:Солдатам, які не повернулися з війни, не відомим солдатам.

Солдат:А у нас у музеї зберігається один із листів солдата з війни. Солдати писали листи на аркуші паперу, а потім складали його особливим чином, щоб виходив трикутник. Такі трикутники віддавали на військову пошту. Вони були без марок, а лише з печаткою польової пошти.

Звучить музика «Останній лист» («Ти отримаєш листа, як завжди, без марки, солдатський»; С.Туликов - М.Пляцковський)

Вихователь:У свято 9 Травня ветерани зустрічаються біля пам'ятників та приймають вітання. Діти давай ті та ми з вами оформимо вітальні листи, ветеранам і передамо їх через солдата. Діти передають вітальні листи.