Парки сквери бульвари малюнки дітей. Парки, сквери, бульвари. XI. Домашнє завдання

Урок 10

ПАРКИ, СКВЕРИ, БУЛЬВАРИ

Мета уроку:

Залучення дітей до світу мистецтва через пізнання навколишнього предметного світу, його мистецького сенсу.

Завдання уроку:

Звернути увагу дітей на настрій, який допомагає художникам створити вигляд дитячого чи старовинного парку.

Сформувати в учнів уявлення про елементи парку.

Створити під час уроку творчу атмосферу, що сприяє розвитку культури дітей.

Матеріал та інструменти:

папір, гуаш, пензля.

Зоровий ряд: презентація, ілюстрація з книги, робота учнів.

Музичний ряд:– музика Л.Бетховена

Хід уроку

1. Організаційний момент

Перевірка готовності учнів до уроку.

2. Пояснення нового матеріалу

Здрастуйте, хлопці! Я хотіла б почати наш урок із прекрасних рядків.

Дивуючись, унизу він бачить перед собою,

Як у невеликому просторі поєдналося

Для насолоди людини все,

Що найкращого справила природа,

І навіть більше – небо на землі!

Д. Мільтон

Минулого уроку ми з вами говорили про пам'ятки архітектури. Згадаймо, що вони несуть у собі, про що нам розповідають. (Відповіді дітей).

Але не тільки архітектурні пам'ятки та будинки прикрашають міста, а також місця, де можна відпочити душею. Мабуть, немає жодного міста, де не було б скверів, парків, бульварів. СЛАЙД 1

Вони ніби зелені острівці у місті. Тут, як і в лісі, зеленіє трава, ростуть дерева, співають птахи. Тільки все влаштовано для людей.

Давайте дізнаємось хлопці, як все починалося, і зазирнемо в історію створення парків.

СЛАЙД 2

Колись давно, коли архітектори створювали гарні палаци, замки намагалися прикрасити територію, яка прилягала до будівлі. Архітектор працював разом із садівником, щоб створити неповторний стиль та атмосферу у парку. Раніше кожен парк був приватним володінням, і лише гості, запрошені господарем палацу, могли прогулюватися мальовничими доріжками та алеями парку.

На рубежі XVIII-XIX ст. багато палацових парків втратили придворний характер і перетворилися на загальнодоступні місця, куди за наявності пристойного костюма могли приходити всі охочі. І такі публічні парки набули нових назв – бульварів. Вони виникли у багатьох містах, зазвичай поблизу ринкових площ, дома прихованих міських фортець.

СЛАЙД 4

Так з'явилося московське Бульварне кільце та Олександрівський сад у Москві.

СЛАЙД 5

Олександрівський сад - парк у центріМоскви . Датою заснування прийнято вважати 1812 на місці річкиНеглинний . Олександрівський сад завжди був і залишається улюбленим місцем прогулянок москвичів та гостей столиці. Піші прогулянки можна здійснювати трьома алеями, прокладеними паралельно Кремлівській стіні та Манежній площі. У Верхньому та Середньому садах висаджено безліч видів дерев (липи, клени, блакитні ялини) та декоративних чагарників (бузок, жасмин, черемха, акація, глід), що цвітуть у різну пору року. На території саду зберігся двохсотлітній дуб. Навесні та влітку розбиті чудові квіткові клумби з тюльпанів та троянд.

У саду розташовано безліч історичних об'єктів.Кутафія вежа Кремля, Італійський грот, обеліск до 300-річчя Будинку Романових.

Також з'явився Губернаторський будинок та парк-музей «Губернаторський сад» в Ярославлі.

Побудований був у 1823 р. Тут побували всі царські особи від Олександра I до Миколи II . В даний час це не тільки архітектурна пам'ятка м.Ярославля - зараз тут розташована художня виставка.

Парк-музей імені А.К. Толстого.СЛАЙД 7

Парк-музей імені А. К. Толстого - один із найстаріших парків містаБрянська . Невеликий за площею розташований в історичному центрі міста. Носить ім'я відомого російського письменника та драматургаОлексія Костянтиновича Толстого. Завдяки унікальній колекції дерев'яних скульптур є не тільки місцем відпочинку, а й однією з найважливіших міських пам'яток; активно відвідується жителями та гостями міста

Зараз, опинившись у парку, ми можемо побачити, як і в ті далекі часи, доріжки, посипані кольоровим піском, клумби та газони найнеймовірнішої форми, дерева з незвичайною стрижкою у формі кулі чи піраміди, помилуватися красою фонтану чи мармурових скульптур. Людина начебто підпорядковує собі природу, змінює її. Ось чому про парки кажуть зелене будівництво. Творці парку повинні продумати до дрібниць і спроектувати його як цілісний ансамбль. Парк, розбитий усередині міста, надає людині приємну нагоду звільнитися від надмірного тиску міста, відпочити на лоні природи. Навіть поети оспівували красу садів та парків. Тут був особливий світ, де душа людини відпочивала.

Хлопці, як ви вважаєте, які ще можуть бути парки? (Дитячі).

Навіщо призначені перелічені парки?

(Старовинний парк – розповідає нам про історію. Дитячий парк – призначений для відпочинку та розваги дорослих та дітей.) СЛАЙД 8

Діти, подумайте, а як має бути розпланований дитячий парк? Який настрій він має нести людям?

Давайте уважно розглянемо ілюстрації із зображенням елементів паркового мистецтва. У парках має поєднуватися все: і форма, і колір. Як ви думаєте, в якій колірній гамі має бути вирішений дитячий парк? СЛАЙД 9, 10

Сьогодні ми побуваємо в ролі архітекторів та спробуємо створити свій дитячий парк.

Що ще можна зустріти у дитячому парку? СЛАЙД 11

3. Практична робота

Нагадую ще раз про правила композиції (перспектива лінійна та повітряна) та про колірне вирішення роботи. Потрібно продумати: який це буде парк, де розташувати у ньому доріжки, лавки, фонтани, скульптуру та якою вони будуть форми. Звичайно ж, оживити атмосферу парку допоможуть фігури людей. СЛАЙД 12-14

Змалювати свій образ парку. Це може бути парк для казкових героїв, веселий дитячий парк.

4 Підсумок.

Вибір кращих робіт(обирають діти), міні виставка та обговорення. Виставлення оцінок.

Розділи: МХК та ІЗО

Тема чверті."Мистецтво на вулицях твого міста".

Програма:Неменський Б. М. Образотворче мистецтво та художня праця. М: Просвітництво, 2006 рік.

Тип уроку.Узагальнення вивченого матеріалу.

Вид праці.Робота із папером.

Форма роботи.Робота у групах.

Ціль.Формувати уявлення про мистецтво на вулицях міста (архітектурної композиційної естетики парків, скверів, бульварів та площ міста Красноярська).

Завдання:

  • – узагальнити знання учнів про композицію (сюжетно – композиційний центр, закон контрастів, цілісності композиції);
  • - Виробляти вміння проектувати парки, сквери, бульвари, площі з паперу;
  • – розвивати творчі здібностіу конструюванні з паперу;
  • – виховувати любов до культури рідного краю, дбайливого ставлення до природи, культурних пам'яток архітектури, скульптури.

Обладнання:комп'ютер із медіо можливостями.

Зоровий ряд:слайди фонтанів, ліхтарів, огорож, прикрас парків, тема чверті та уроку на слайдах; фрагмент фільму “Історії Червоного Яру” – “Міський сад”; слова "архітектор", "композиція", таблиця контрастів; композиції із зміщеним композиційним центром; сигнальні картки - "сонце" для самооцінювання; макети огорожі, ліхтарі, дерева.

Музичний ряд:Грейнджер П. "Заміські сади".

Матеріали:альбомний папір, кольоровий папір, фарби, клей.

Інструменти:ножиці, олівець, лінійка, кисть.

Хід уроку

I. Організаційний момент.

1. Перевірка готовності учнів до уроку.

ІІ. Занурення у тему уроку.

- Хлопці! Зауважте, що за предмети стоять у нас на столі?

(ліхтарі, огорожі, дерева)

– Як ви вважаєте, чому вони у нас сьогодні на уроці? (оскільки ми всю чверть створювали макети, ліхтарів, огорож, дерев)

– Над якою темою ми працюємо у цій чверті?

(Показ слайду № 1 "Мистецтво на вулицях твого міста."

– Про які культурні пам'ятки міста ми з вами говорили на попередніх

уроках? (Парках, скверах, бульварах, площах)

– Чи пов'язані наші макети з парками, скверами, бульварами, майданами? (Так, оскільки ми можемо використовувати наші макети для будівництва парків, скверів, бульварів, площ)

1.Обгрунтування проблеми уроку.

Показ слайду №2. Читання тексту.

- Вийди на вулицю! Ти побачиш тут різні будівлі, вітрини, машини, ліхтарі, ажурні огорожі та багато іншого.

Все це разом складає обличчя міста, його образ.

– Хто створює образ міста? (художник)

– Хто створює парки, сквери, бульвари, майдани? (архітектори)

– Зверніть увагу, слово архітектор розміщено на дошці.

– З яким настроєм архітектори створюють парки, сквери, бульвари, майдани? (хорошим)

– А якщо ви будете архітекторами, то з яким настроєм ви працюватимете? (хорошим)

– Як ми дізнаємося, що кожен з вас має гарний настрій? (за сонечком)

- Хлопці! Ми з вами сказали, що парки, сквери, бульвари, майдани створюють архітектори.

- Може хтось із вас назве тему нашого уроку?

2. Тема уроку, її озвучування.

(“Архітектура парків, скверів, бульварів таплощ”.)

– Коли ви дивилися слайди під назвою теми чверті, то побачили місто. Назвіть його?

(Красноярськ – слайд №3.)

- Що має знати архітектор, коли створює парки, сквери, бульвари, майдани?

– Для кого вони? (дітей, дорослих, молоді)

– То які парки бувають? (дитячі, молодіжні)

– Що роблять люди у парках? (відпочивають)

– Такий парк ми називаємо…? (парк відпочинку)

- У якому парку ви хотіли б відпочити?

– Чому?

ІІІ. Узагальнення вивченого матеріалу.

1. Композиційне рішення парків, скверів, бульварів, площ.

– Що має знати архітектор, розміщуючи предмети відпочинку у парку, сквері, бульварі, площі? (композицію)

– Згадайте, як це слово пишеться?

Воно розміщено на дошці.

– А що ми називаємо композицією?

(Складання. Гарне розташування.)

– Скажіть, де у мене на столі композиція, а де ні?

Якщо архітектор будує парк, він має пам'ятати, що у парку є центр, край.

– Що може бути основним елементом у композиції?

(Найбільше дерево, найкрасивіше дерево, скульптура, фонтан.)

Красноярськ також славиться своїми фонтанами. Сьогодні вже важко порахувати, скільки у місті фонтанів: великих та маленьких, простих та складних, з музикою та підсвічуванням. Красноярськ посідає друге місце у Росії, після Петергофа за кількістю фонтанів. Кажуть, що їхня кількість наближається до 150.

Найулюбленіші фонтани городян – це, звичайно, фонтани на театральній площі: дивовижної краси. (Слайд № 4) та відкритий до 375-річчя міста Каскадний фонтан “Ріки краю” (Слайд № 5).

На перетині вулиці Сурікова та проспекту Миру є дивовижний куточок із дуже милим невеликим фонтаном “Пітерським містком” (слайд №6).

У молодят Красноярська народилася традиція: у день одруження приїжджати до цього фонтанчика в самому серці міста. Якщо наречений пронесе наречену містком на руках, то майбутнє сімейне життя складеться щасливо.

На перетині проспекту Миру та вулиці Перенсона є ще один фонтан “Адам та Єва”. (Слайд № 7)

Є й друга назва, яку дали красноярці улюбленої композиції, – “Валентин та Валентина”.

А ось скульптуру хлопчика біля фонтану (Слайд № 8) на проспекті імені газети Красноярський робітник, навпроти магазину "Баджей", на зиму прибирають. Ну а влітку дуже важко уявити цю площу без фонтану "Той, що біжить хлопчик", в якому втілена ідея юності і щастя.

Передмісна площа прикрасилася чудовим фонтаном "Викрадення Європи" (Слайд № 9). Назва таємнича та незвичайна.

Міфологічний Зевс приніс на береги Єнісея викрадену красуню Європу.

У 2004 році в Красноярську з'явився ще один мальовничий куточок – площа Правосуддя, прикрашена скульптурою та оригінальний фонтан з підсвічуванням. (Слайд № 10). Богиню правосуддя Феміду відлили у бронзі та поставили перед крайовим судом.

Своєю оригінальністю та незвичайністю вражають фонтани, які називаються “Гранітні кулі” (Слайд № 11,12). Насилу віриться, що вага такої кулі три тонни. Такі кулі можна побачити на проспекті Миру та на Передмістній площі.

– Фонтан – один із основних елементів композиції, а що буде другорядними елементами композиції? (дрібні дерева, чагарники, квіти, огорожі) (Слайди № 13,14,15)

– А що ще є у парках? (доріжки, клумби, ліхтарі) (слайди № 16,17,18,19,20,21)

– У листопаді 2010 року вуличного ліхтарявиповниться 280 років.

Незвичайні композиції з'явилися на вулицях Красноярська. (Слайди № 22,23)

2. Перегляд фрагмента фільму.

А ще у Красноярську є найстаріший парк, який красноярці дуже люблять та цінують. Його називають міським садом.

З чого зроблено сад у мене на столі (макет зеленої зони)

- З чого зроблено всі деталі? (з паперу)

IV. Техніка безпеки під час роботи з інструментами.

– Якими інструментами користувалися для виготовлення деталей парку?

(ножицями, олівцем)

– Що ми маємо пам'ятати, працюючи з цими інструментами? (техніку безпеки…)

V. Акцентуація роботи у групах.

– Наразі кожна група стане архітекторами та створить парк для міста Красноярська.

У парку має бути дуже затишно. Кожна група облаштовує свою галявину для відпочинку.

Вам необхідно висадити дерева та чагарники, розмістити ліхтарі, огорожу, ворота, лави так, щоб при погляді на галявину зверху ми побачили б вдалу композицію.

VI. Релаксація.

- А зараз, хлопці, встаньте, дорівнюйте! Уявімо, що ми крижані скульптури.

Ми стоїмо граціозно, з високо піднятими головами, як дерев'яні солдатики. Тіла наші міцні.

Ось виглянуло сонце, промені його припікають все дужче і спекотніше. Ми починаємо танути. Спочатку падає голова... плечі... руки. Лід, з якого ми зроблені, повільно тане. Наші ноги осідають, ми плавно присідаємо. Ну, ось піднявся холодний вітер і дме на нас: ф-ф… .

Ми знову стаємо стрункими та прямими.

- Сідайте!

– Зараз ви відпочили та можете приступати до роботи.

VII. Звучання музики.

– Коли гарний настрій у парку? (Коли звучить гарна музика)

– У парках, де відпочивають люди, завжди звучить чудова музика.

– І у наших парках звучатиме музика.

VIII. Практична робота у групах.

IX. Рефлексія.

1. Виставка парків та їх демонстрація.

- Хлопці! Може хтось із архітекторів уже готовий продемонструвати свою паркову композицію?

2. Самооцінювання.

– Яке сонце світитиме над вашими полянками парку?

– Який настрій у вас сьогодні на уроці?

– Коли в учня гарний настрій? (коли отримає оцінку "5")

– Подивимося, хто яку оцінку собі поставить? Візьміть сонечко та приклейте його до дошки.

- Сідайте!

– Молодці! Ви дуже добре сьогодні працювали!

- Чи сподобалося вам працювати на уроці?

- Що сподобалось?

X. Підсумок уроку.

Своєю працею на уроці ви допомогли архітекторам нашого рідного краю упорядкувати парки міста Красноярська.

Сибіряки люблять своє місто, дбайливо до нього ставляться, складають пісні та вірші.

(Слайд №24).

XI. Домашнє завдання.

– На наступний урок подивіться автомобілі, які зустрічаються на вулицях міста, села.

Якщо є можливість, принесіть журнали, листівки про автомобілі.

Лецьких Л.А. вчитель початкових класів, МАОУ ЗОШ №21, м.Кунгур Урок образотворчого мистецтвау 3 класі на тему: «Парки, сквери, бульвари». УМК «Школа Росії» Мета уроку: знайомство з парковою архітектурою через пізнання навколишнього предметного світу Завдання уроку: o Освітня: сформувати уявлення про клумби, газони, фонтани та інші місця відпочинку людей; o Розвиваюча: вироблення почуття товариства та взаємодопомоги; o Виховна: виховувати бережливе ставленнядо навколишньої природи, традицій своїх предків; Заплановані результати: Предметні: уміння орієнтуватися у своїй системі знань, відрізняти нове від уже відомого за допомогою вчителя, добувати нові знання, використовуючи свій життєвий досвід та інформацію, отриману на уроці, вчитися зображати парки та сквери; Особистісні: формування у учнів ціннісних орієнтирів у сфері образотворчого мистецтва; виховання шанобливого ставлення до творчості як своєї, так і інших людей; Комунікативні: вміти вести діалог, розподіляти функції та ролі у процесі виконання творчої роботи; Тип уроку: відкриття знання. Обладнання: папір, олівці, фломастери, пензлі, фарби. Музика: класична музика великих композиторів (П. І. Чайковський, Ф. Шопен, В. А. Моцарт)

Основні поняття: Бульвар, сквер, парк, ландшафтний дизайнер. Організаційна структура уроку (сценарій) Структура заняття Підціль (завдання) частини уроку Методи та прийоми роботи Освітні технології (елементи технологій) Форма діяльності Діяльність вчителя Діяльність учнів Заплановані результати Організаційний етап (1 хвилина) Настрій учнів на роботу. Вступне слово вчителя. Фронтальна Доброзичливий настрій. Перевірити готовність до уроку. Вітають вчителі, готують робоче місце Закріплення пройденого матеріалу (2 хвилини) Закріплення та повторення матеріалу вивченого на попередньому уроці. Фронтальний спосіб. На минулому уроці ми з вами говорили про маски. Розкажіть, що Ви пам'ятаєте та знаєте про них Відповіді дітей. Личн.УУД: самоорганізація: Метапредм. УУД: організація робочого місця Регул. УУД: організація діяти на уроці, учень вчиться визначати мету своєї роботи. Метапредм. УУД: Пізнавши. УУД: самостійна діяльність у визначенні висновків; Комун.УУД: працюють спільно з учителем Особистість. УУД: сформованість пізнавальних інтересів.

Мотивація (2 хвилини) Визначити тему та завдання уроку Робота з наочним матеріалом та віршами А. Ахматової. Наш сьогоднішній урок мені хочеться почати рядками з поезії А.Ахматової Дивляться на екран (Слайд 1) фото парку. Відповідають на запитання. Я до троянд хочу, в той єдиний сад, Де найкраща у світі стоїть з огорож, У запашній тиші між царствених лип Мені щогл корабельних мерехтить скрип. І лебідь, як раніше, пливе крізь віки, Любуючись красою свого двійника. Про що ми сьогодні говоритимемо? Що вам допомогло здогадатися? Чому буде присвячено наш урок? Метапредм. УУД: Пізнавши. УУД: висування гіпотез та їх обґрунтування; вміння висловлювати свої думки. Комун.УУД: аргументація своєї думки, облік різних думок.

Придбання знань (15 хвилин) Сприйняття та осмислення нових понять Візуальне сприйняття слайдів із зображенням парків, скверів, бульварів у рідному місті. Робота з довідковим матеріалом та словником. Словесно ілюстративне оповідання. Але не тільки архітектурні пам'ятки та будинки прикрашають міста, а також місця, де можна відпочити душею. Мабуть, немає жодного міста, де не було б скверів, парків, бульварів. Вони ніби зелені острівці у місті. Тут, як і в лісі, зеленіє трава, ростуть дерева, співають птахи. Тільки все влаштовано зовсім інакше. А хто скаже, що таке парк, сквер, бульвар? А чи знаєте ви, чим відрізняються один від одного парк, сквер та бульвар? Давайте знайдемо інформацію у словниках. Давайте дізнаємось, як усе починалося, і зазирнемо в історію створення парків. Колись давно, коли архітектори створювали гарні палаци, замки намагалися прикрасити територію, що прилягала до будівлі. Архітектор працював разом із садівником, щоб створити неповторний стиль та атмосферу у парку. Раніше кожен парк був приватним володінням, і лише гості, запрошені господарем палацу, могли ходити мальовничими доріжками і Метапредм. УУД: Пізнавши. УУД: самостійна діяльність у визначенні висновків; Комун.УУД: працюють спільно з учителем Особистість. УУД: сформованість пізнавальних інтересів, творчих здібностей. вчителі, слухають працюють зі словниками, аналізують інформацію та роблять висновки. (Слайд 2) Парк призначена для відпочинку, відкрита озеленена територія. Як правило, парки і державою надаються для відпочинку всім охочим. житловий Сквер - упорядкована та озеленена територія всередині або промислової забудови, об'єкт озеленення міста, що є ділянкою величиною 0,15–2 га; розміщується зазвичай на площі, перехресті вулиць, або на сусідньому до вулиці кварталу. Ділянка Планування скверу включає доріжки, майданчики, газони, квітник окремі групи і чагарників. дерев, Призначається для

короткочасного відпочинку пішоходів; художнього оформлення архітектурного ансамблю Бульвар – смуга зелених насаджень вздовж (зазвичай посеред) вулиці (первинно – на місці колишніх міських валів), вздовж берега річки, моря, призначена для прогулянок. алеях парку. На рубежі XVIII-XIX ст. багато палацових парків втратили придворний характер і перетворилися на загальнодоступні місця, куди за наявності пристойного костюма могли приходити всі охочі (Слайд 3). Поступово бульвари перетворилися на улюблене місце прогулянок простого народу. Але ще збереглися у більшості російських міст, палацові міські парки, сквери та бульвари. Зараз, опинившись у парку, ми можемо побачити, як і в ті далекі часи, доріжки, посипані кольоровим піском, клумби та газони найнеймовірнішої форми, дерева з незвичайною стрижкою у формі кулі чи піраміди, помилуватися красою фонтану чи мармурових скульптур (Слайд 4) . Людина начебто підпорядковує собі природу, змінює її. Ось чому про парки кажуть зелене будівництво. Творці парку повинні продумати до дрібниць і спроектувати його як цілісний ансамбль. Парк, розбитий усередині міста, надає людині приємну нагоду звільнитися від надмірного.

Наочний спосіб навчання. Проблемні питання. Відповіді дітей. Старовинний парк розповідає нам про історію. Дитячий парк – призначений для відпочинку та розваги дорослих та дітей. Паркімузеї – для увічнення пам'яті героїв. Беруть участь у розмові, відповідають питання, слухають вчителя тиску міста, відпочити на лоні природи. Навіть поети оспівували красу садів та парків. Тут був особливий світ, де душа людини відпочивала. Зараз я пропоную до Вашої уваги зануритися в парк Петергофа (Слайд 5). Як ви вважаєте, яке може бути призначення у парку? (Слайд 6) Старовинний, дитячий, парки музеї. Навіщо призначені перелічені парки? Діти, подумайте, а як має бути розпланований дитячий парк? Який настрій він має нести людям? Давайте уважно розглянемо ілюстрації із зображенням елементів паркового мистецтва. У парках має поєднуватися все: і форма, і колір. Як ви вважаєте, у якій колірній гамі має бути вирішений дитячий парк?(Слайд 7) У яких парках були ви, хлопці?

Личн.УУД: самоорганізація: Метапредм. УУД: організація виконання вправ руху рук, голови, плечей…. Здоров'я, що зберігають технології Фізкультхвилинка Виконання фіз. вправ, повторюючи за учителем. Фронтальна (Слайд 8) Контролює та допомагає виконанню вправ Діти виконують фізичні вправи. Раз, два, три, чотири, п'ять, (діти крокують дома). Починаємо ми грати Куклакуколка, байбай, Швидше засинай Прапорець за паличку візьму, Підніму і помашу Скаче м'ячик як живий, Червоний, синій, блакитний Кубик до кубика кладемо, Будуємо, будуємо новий будинок (захитуємо уявну ляльку). (махають перед грудьми уявним прапорцем, потім піднімають його вгору). (Імітують рух рукою при відбиванні м'яча об підлогу). (Діти ставлять один на одного кулаки: правий на лівий, потім лівий на правий, потім знову правий на лівий, ніби це кубики). Сіли ми в машини, зашурхотіли шини. Біблії! (Імітують рухи рук на уявному кермі).

Практична робота Фронтальна Перехід до практичної роботи (3 хвилини) Застосування пізнавальних знань для виконання практичного завдання. Практична робота Робота індивідуальна Самостійна творча робота учнів (15 хвилин) Застосування пізнавальних знань та практичних набутих раніше умінь та навичок для виконання практичного завдання. -Зараз кожен із вас створить свій проект парку для нашого міста. Потрібно продумати, пофантазувати: який буде парк, де розташувати в ньому доріжки, лавки, фонтани та якою вони будуть форми. Щоб зобразити парк, треба пам'ятати про закони перспективи. У чому вони? Виконується ця робота на кольоровому фоні за допомогою гуаші. Працювати ми будемо під музику П.І.Чайковського Вчитель контролює роботу учнів (Слайд 9) Діти відповідають: що далі від нас, то менше розміри, чим ближче до нас, тим розміри збільшуються; предмети, віддаляючись від нас, набувають менш чітких обрисів у порівнянні з предметами першого плану; що ближче до нас предмет, то більше подробиць у ньому ми бачимо. Діти активно входять у діяльність, готують необхідні матеріали. Самостійно працюють над створенням парку. Метапр. УУД: усвідомлено і довільно будують мовленнєві висловлювання Предм. УУД: показує навички виконання аплікації. Особистісний. УУД: оволодіння прийомами творчого самовираження з усвідомленням суспільної корисності своєї праці. Метапредм. УУД: опанування вміння творчого бачення з позицій художника, Предм. УУД Вміємо бачити образ у формах, що створюються. Бачимо, зіставляємо та пояснюємо зв'язок прикраси та

Підбиття підсумків заняття (2 хв) Підбиття підсумків заняття Інформаційно – аналітичний. Ви працювали кожен над створенням творчої роботи. Які ваші враження? Що вам допомогло у виконанні роботи? Прослуховують інформацію вчителя, оцінюють виконані роботи. Рефлексія навчальної діяльності (2 хв) Оцінка виконаної праці на уроці. Заключна розмова з питань. Індивідуальна фронтальна. Визначають емоційний стан на уроці; записують матеріал до наступного уроку. Рефлексія: Сьогодні на уроці: ми дізналися Відкрили для себе, Навчилися виконувати, ми змогли похвалити своїх однокласників та себе… Рефлексія. Поплескайте в долоні, хто вважає, що впорався з сьогоднішнім завданням, хто вважає, що йому не вистачило часу, нехай погладить себе по голові і скаже: «Не сумую дружок, наступного разу неодмінно встигну». Дякуємо за роботу на уроці! створюваний образ. Фантазуємо, уявляємо та створюємо Метапредм. УУД: усвідомлено та довільно будують мовні висловлювання Комунік.УУД: регулюють власну діяльність за допомогою мовних дій Регул. УУД: оцінюють досягнутий результат. Пізнавальні: встановлюють взаємозв'язок між обсягом набутих на уроці знань, умінь, навичок та які необхідно придбати на уроці. Регулятивні: оцінюють свою роботу.

Домашнє завдання: вивчити вірш В.Брюсова Я люблю великі будинки І вузькі вулиці міста У дні, коли не настала зима, А осінь повіяла холодом. Простір люблю площ, Стінами навколо огороджені, – У годину, коли ще немає ліхтарів, А затеплилися зірки збентежені. Місто та каміння люблю. Гуркіт його і шуми співучі, В мить, коли пісню глибоко тану, Але у захваті чую співзвучності.

Тема: Парки, сквери, бульвари. Парковий краєвид.

Мета уроку:Ознайомити з плануванням та створенням парків; дати уявлення про емоційно-образний характер парків різного призначення; ознайомити із складовими парку за планом: доріжки, дерева, газони, клумби, фонтани, пам'ятники, огорожі, містки, ворота, ліхтарі; розвивати уяву дітей, творчу фантазію, окомір; виховувати працьовитість, усидливість .

Завдання:

Освітня:Сформувати в учнів уявлення про елементи парку.

Розвиваюча: Створити на уроці творчу атмосферу, що сприяє розвитку культури дітей

Виховна:виховувати працьовитість, усидливість.

Заплановані результати для учня:

Особистісні:Шанобливе ставлення до культури свого народу та мистецтва інших народів. Розуміння ролі культури та мистецтва у житті нашого суспільства та кожної людини.

Предметні:Навчаться порівнювати та аналізувати парки, сквери, бульвари з погляду з різного призначення та влаштування; естетично сприймати парк як єдиний, цілісний художній ансамбль. Опанують прийоми зображення паркового ансамблю.

Метапредметні:

Регулятивні:адекватно приймати пропозиції вчителів; співвідносити правильність виконання та результат дій із конкретно поставленим завданням.

Пізнавальні:Розкривати особливості природного образу. здійснювати пошук та виділення необхідної інформації; виявляти особливості зображення різних прикрашаючих елементів у природі; спостерігати та вчитися бачити прикраси у природі; знаходити варіанти на вирішення художньо-творчих завдань.

Комунікативні:обговорювати та аналізувати власну художню діяльністьта роботу однокласників з позиції творчих завдань та з погляду змісту, засобів вираження.

Домашнє завдання:

Понятийний апарат:Парковий краєвид. Парк, сквер, бульвар.

Обладнання: Для вчителя: ІКТ та засоби навчання: Презентація.

Зоровий ряд:роботи учнів на тему, презентація на тему.

Музичний ряд:

гуаш, акварель, папір

Запланована творча діяльність учнів.

краєвид зображення.

Хід уроку

1 Організаційний момент та введення в урок.

2Актуалізація знань. Повторення.

- Минулого уроку ми з вами говорили про пам'ятки природи.

Що називають пам'ятниками природи?

Які пам'ятки природи нашого міста можеш назвати? Слайд 1

Озеро Тінакі. Бугор «Чортове Городище». Сарай Бату. Астраханський заповідник. Гора Велике Богдо – єдина справжня гора у Прикаспійській низовині. Баскунчак – відоме солоне озеро. Слайди 2-4.

3.Спільне цілепокладання.

Ми продовжуємо тему чверті "Мистецтво на вулицях твого міста". Слайд 5

Вийди на вулицю! Ти побачиш тут різні будівлі, вітрини, машини, ліхтарі, ажурні огорожі та багато іншого. Все це разом складає обличчя міста, його образ. Слайд 6

Тема уроку "Парки, сквери, бульвари". Слайд 7.

Як ви вважаєте, що нового ми дізнаємося сьогодні, чого навчимося.

Узагальнення та формулювання мети вчителем.

4. Повідомлення нових знань.

1. Робота з понятійним апаратом.

- Не тільки архітектурні пам'ятки та будинки прикрашають міста, а також місця, де можна відпочити душею. Мабуть, немає жодного міста, де не було б скверів, парків, бульварів. Вони ніби зелені острівці у місті. Тут, як і в лісі, зеленіє трава, ростуть дерева, співають птахи. Тільки все влаштовано для людей.

Хлопці, а що ми називаємо парком, сквером, бульваром?

Парк - призначена для відпочинку, прогулянок та ігор відкрита територія з природною або посадженою рослинністю, алеями, водоймами.

Сквер, англ. - Невеликий сад, розбитий на міській площі.

Бульвар - прогулянкова алея або смуга зелених насаджень уздовж вулиці, береги річки, моря, пожвавлена ​​квітниками, невеликими водоймищами, фонтанами, скульптурою.

2. Парки, сквери, бульвари нашого міста.

- Які парки, сквери, бульвари в нашому місті ти можеш назвати?

Зараз ми з вами подивимося, які парки в нашому місті є. Після перегляду ви повинні відповісти на питання, які складові є в парках, скверах.

Слайди 10-25.

Бульвар на вулиці Халтурін.

Братський сад.

Проспект Гужвіна. Пам'ятник Петру першому.

Парк Аркадія.

Площа Леніна.

Морський садок.

Сквер Гейдара Алієва. Пам'ятник Г. Алієву.

Сквер "Бульвар Перемоги" на вулиці Савушкіна.

Які складові є у парках, скверах?

Складові парки: доріжки, дерева, газони, клумби, фонтани, пам'ятники, ажурні огорожі, містки, брами, ліхтарі, світильники.

У парку ми можемо побачити доріжки, посипані кольоровим піском, клумби та газони найнеймовірнішої форми, дерева з незвичайною стрижкою у формі кулі або піраміди, помилуватися красою фонтану або мармурових скульптур. Людина начебто підпорядковує собі природу, змінює її. Ось чому про парки кажуть зелене будівництво. Творці парку повинні продумати до дрібниць і спроектувати його як цілісний ансамбль. Парк, розбитий усередині міста, надає людині приємну нагоду звільнитися від надмірного тиску міста, відпочити на лоні природи. Навіть поети оспівували красу садів та парків. Тут був особливий світ, де душа людини відпочивала.

3. Як зобразити алею у парку. правила перспективи.

Сьогодні ми з вами зображатимемо парковий пейзаж, алею у парку чи сквері. Для цього нам потрібно зрозуміти, як зображується алея, доріжка у парку.

Слайди 26-28.

Митці знають секрети малювання.

Наприклад:

1) Рейки сходяться в одній точці, хоча ми знаємо, що вони паралельні одна одній.

2) Дерева або фігури людей, що стоять далеко, здаються нам меншими.

3) Будівлі або ліс вдалині ми сприймаємо плоскими.

Система знань, що допомагають правильно зображати на плоскому аркуші предмети, що у просторі, оскільки ми їх у натурі, називається ПЕРСПЕКТИВИ.

На початку роботи над малюнком слід визначити положення горизонту.

Лінія горизонту завжди лежить на рівні очей спостерігача.

Що таке точка сходу?

Усі предмети, що від нас, сходяться у точці – точці сходу. Усі предмети зменшуються, віддаляючись.

Фізкультхвилинка.

- А зараз, хлопці, встаньте, дорівнюйте! Уявімо, що ми крижані скульптури.

Ми стоїмо граціозно, з високо піднятими головами, як дерев'яні солдатики. Тіла наші міцні.

Ось виглянуло сонце, промені його припікають все дужче і спекотніше. Ми починаємо танути. Спочатку падає голова... плечі... руки. Лід, з якого ми зроблені, повільно тане. Наші ноги осідають, ми плавно присідаємо. Ну, ось піднявся холодний вітер і дме на нас: ф-ф… .

Ми знову стаємо стрункими та прямими.

- Сідайте!

– Зараз ви відпочили та можете приступати до роботи.

VII. Звучання музики.

– Коли гарний настрій у парку? (Коли звучить гарна музика)

– У парках, де відпочивають люди, завжди звучить чудова музика.

– І у наших парках звучатиме музика.

5 Планування, підготовка та пояснення завдання до практичної роботи.

Пояснення на дошці шикування алеї, доріжки в парку.

6. Реалізація творчої деятельности./Практична робота учнів. Самоконтроль. Корекція.

7.Підсумок уроку. Рефлексія.

Домашнє завдання.

– На наступний урок подивіться автомобілі, які зустрічаються на вулицях міста, села.

Якщо є можливість, принесіть журнали, листівки про автомобілі.

Дякую за урок!

Мабуть, немає жодного міста, де не було б скверів, парків, бульварів. Вони ніби зелені острівці у місті. Тут, як і в лісі, зеленіє трава, ростуть дерева, співають птахи. Тільки все влаштовано для людей.
Колись давно, коли архітектори створювали гарні палаци, замки намагалися прикрасити територію, яка прилягала до будівлі. Архітектор працював разом із садівником, щоб створити неповторний стиль та атмосферу у парку.
Гатчинський парк

На рубежі XVIII-XIX ст. багато палацових парків втратили придворний характер і перетворилися на загальнодоступні місця, куди за наявності пристойного костюма могли приходити всі охочі. І такі публічні парки набули нових назв – бульварів. Вони виникли у багатьох містах, зазвичай поблизу ринкових площ, дома прихованих міських фортець. Так з'явилося московське Бульварне кільце та Олександрівський сад. Поступово бульвари перетворилися на улюблене місце прогулянок простого народу. Але ще збереглися у більшості російських міст, палацові міські парки, сквери та бульвари.

Бульварне кільце. м Москва.

Завдання:Змалювати свій образ парку. Це може бути парк для казкових героїв, веселий дитячий парк або старовинний (на вибір учнів).