Інтерактивний тренажер «Вчимося читати склади з літерами н, с, т, р, л, к» презентація до уроку читання (1 клас) на тему. Знайомство з малою літерою "н" та вправи у її написанні Самостійний лист літери у зошитах













Назад вперед

Увага! Попередній перегляд слайдів використовується виключно для ознайомлення та може не давати уявлення про всі можливості презентації. Якщо вас зацікавила ця робота, будь ласка, завантажте повну версію.

Цілі:

  • сформувати у дітей чіткий зоровий образ малої літери "н".
  • навчити писати цю літеру за руховими елементами та в заданій послідовності.
  • удосконалювати складовий та звукобуквенний аналіз.
  • розвивати мову, мислення, увагу.
  • виховувати акуратність під час виконання робіт у зошитах.

Обладнання:колірні символи, схема подорожі, мультимедійна презинтація.

Хід уроку

1. Організаційний момент

Увага! Перевір, друже,
Чи готовий ти розпочати урок.
Чи все на місці, чи все в порядку -
Ручка, книжка та зошити.

Відповідатимемо активно,
Добре поводитися,
Щоб гості дорогі
Захотіли знову прийти.

2. Повідомлення теми

Сьогодні на уроці листа ми вирушимо у подорож за новими знаннями. Познайомимося з написанням нової літери, а який ви дізнаєтеся пізніше.

3.Повторення

А ось на чому ми поїдемо подорожувати, здогадалися? Послухайте загадку:

Братці в гості спорядилися,
Один за одного вчепилися
І помчали в дорогу далеку,
Лише залишили димок.

На чому ми поїдемо подорожувати, здогадалися?

Правильно, на поїзді. (До дошки прикріплюється поїзд і схема маршруту. Рис.1)

Що таке маршрут?

Правильно, маршрут - це шлях, яким ми рухатимемося, подорожуватимемо.

Хто керує поїздом? (Машиніст.)

Хто буде машиністом нашого поїзда, ви дізнаєтесь, відгадавши загадку: Цей хлопчик прийшов до нас із книжки. Він великий - великий зазнайка, а звуть його: (Незнайка.)

Хто ж буде машиністом?

Мабуть, Незнайко. Розділіть слово Незнайка на склади. Скільки складів у слові?

Молодці! Що має купити пасажир, щоб потрапити до поїзда? Правильно, квитки.

Незнайка приготував вам квитки. Ось вони (мал. 2)

Що ви бачите на квитку? (Схему речення.)

Скільки складів у цій пропозиції? (У цьому реченні три слова.)

Складіть пропозицію про квиток. (Ми купили квиток.)

Що на схемі означає куточок? (Початок пропозиції.)

Що означає точка? (Кінець речення.)

Із завданням ви впоралися. Тепер можна вирушати у дорогу. Всі готові? Почнемо нашу подорож!

Пальчикова гімнастика

Діти сидять за партами. Імітують рух поїзда за допомогою пальців.

Паровоз кричить:

"Ду-ду,
Я йду, йду, йду.
А колеса стукають,
А колеса кажуть:
"Так Так Так!"

Наш поїзд прийшов на першу станцію "Розмінайкіно". Давайте розімнемо наші пальчики.

Повторення написання вивчених літер

Молодці! Ви добре підготували ваші ручки до роботи. Давайте продовжимо нашу подорож. Щоб нам не нудно було в дорозі, візьмемо із собою своїх друзів-звуки

(Вчитель показує ляльку-неваляшку в червоній сукні. Рис.3)

Які звуки взяли із собою? (Голосні.)

Чому ви так вирішили? (Бо у неваляшки сукня червоного кольору.)

Які звуки називаються голосними? (Звуки, при вимові яких у роті повітря не зустрічає перешкод. Звуки, що тягнуться, співаються.)

Які голосні звуки та літери ми вивчили?

Поки ми з вами розмовляли, наш поїзд прибув на наступну станцію-"Повторяйкіно".

Відкрийте зошити. Згадаймо, як пишуться літери, які ми з вами вивчили. Пишемо малі літери о, а, у, ы.

А які звуки ми позначаємо за допомогою цих неваляшок (рис. 4)? (Згідні.)

Чому ви так вирішили? (Бо у неваляшки синя сукня.)

Які звуки називаються приголосними? (Звуки, при вимові яких у роті утворюється перешкода, де вони співаються.)

Які приголосні звуки та літери ми вивчили?

Згадаймо, як вони пишуться.

Пишемо малі літери м, х, ш, л, с.

Що ви записали в зошит? (Літера.)

Які букви? Прочитайте їх.

Молодці! Незнайко і я раді за вас. Усі намагалися і виконали завдання правильно.

Фізмінутка

Наш поїзд підійшов до наступної станції, яка називається " Зарядкіне". Тихонечко встали.

Знайомство з малою літерою н і вправи у її написанні

Наш поїзд підходить до наступної станції. Незнайко приготував вам завдання – загадку. Відгадайте її:

Інструмент бувалий
Чи не великий, не малий.
У нього повно турбот:
Він і ріже та стриже.

Що це? (Зображення ножиць). Покажіть графічно слово-відгадку. (Учні зображають слово умовно-графічно за допомогою смужки синього кольору.)

Розділіть слово на склади.

Скільки складів у слові? Прочитайте перший склад. Другий. Третій.

Повторіть хором слово-відгадку.

Назвіть перший звук у слові ножиці .

У якому будиночку живе цей звук? Чому у синьому?

Знайдіть літеру у стрічці літер. Прочитайте її.

Хто з вас здогадався, яку букву сьогодні вчитимемося писати?

Правильно, сьогодні ви будете вчитися писати малу літеру "н".

На що схожа літера?

Н - натягнута сітка,
Сітку тримають дуже міцно.
Приходьте до нас у двір
Пограємо у волейбол.

На букві Н я, як на драбинці,
Сиджу та співаю пісеньки.

З яких елементів складається літера? Літера "н" складається з трьох елементів-прямої рядкової лінії, гачка і плавно вигнутої вниз додаткової лінії-"ниточки".

Скільки елементів потрібно, щоб сконструювати літеру?

Сформулюйте букву.

Яку букву ви сконструювали?

Згадаймо, як пишуться елементи.

Запам'ятайте послідовність написання літери. (Вчитель пояснює та показує написання літери).

Лист елементів пальцем у повітрі.

Самостійний лист літери у зошитах

Фізмінутка

Поки ви писали, наш поїзд прибув на наступну станцію. Відпочинок"

Потрібно, можна і не можна -
Усім знайомі слова.
Потрібно мамі допомагати.
Можна з другом погуляти.
Але не можна без дозволу
Нам із дому тікати.

Назвіть слова зі звуками (н) та (н).

Чого не можна робити у школі?

Молодці!

Читання та лист складів з літерою "н"

Наш поїзд продовжує свій шлях.

І ось він підходить до наступної станції, яка називається "Слогайкіно".

Вчитель пояснює правильне написання складів із літерою "н".

Діти записують їх у зошит.

Молодці! Усі старалися, гарно писали.

Підсумок уроку

Ну ось ми і прибули з вами до кінцевого пункту нашої дороги. Хто нас зустрічає на пероні?

З літерами крокує до школи
Дерев'яний хлопчик.
Потрапляє замість школи
У полотняний балаган.
Як зветься ця книжка?
Як зветься сам хлопчик?

Мабуть, це Буратіно. А у слові Буратіно є звук (н)?

У гостях у Буратіно ми побуємо з вами на наступному уроці. А зараз закрийте очі на хвилинку і згадайте все, що було на уроці.

Що ми робили на початку уроку?

Яку літеру вчилися писати?

Скільки елементів у букві н?

Які цікаві завдання виконували?

Дякуємо всім за урок. Урок закінчено.

Інтерактивний тренажер з читання "Вчимося читати склади з літерамин, с, т, р, л, до " створений для учнів 1 класу. УМК будь-який. Ресурс виконаний у програмі MS Office PowerPoint 2010 із застосуванням технологічного прийому "Ромашка". Цей ресурсможна використовувати при індивідуальній, груповій та фронтальній роботі.

Тренажер-презентація просто необхідний для вчителів перших класів, тому що за допомогою цього посібника діти знайомляться з відповідними літерами, у них формуються початкові навички злитого складового читання.

Завантажити:


Підписи до слайдів:

Дорогий друг! Мавпочка має чарівну ромашку, яка допомагає їй навчитися читати. Пропоную тобі прочитати склади з мавпочкою. Для цього достатньо лише клацнути по слайду, щоб ромашка оберталася. Бажаю удачі!

а ы і о у е Н

с л р н т до У

а ы і о у е С

с л р н т к О

а ы і о у е К

с л р н т до І

а ы і о у е Р

с л р н т к Ы

а ы і о у е Т

с л р н т к а

а ы і о у е Л

Використовувані джерела Небо https:// img-fotki . yandex. ru / get /6422/134091466.34/0_91 e 3 b _ ff 38 d 5 cf _ S Рамка http://img-fotki.yandex.ru/get/6406/16969765.46/0_68d80_78ecdpng .yandex.ru/get/9666/134091466.17a/0_f624b_c29e1426_S Пальма https://img-fotki.yandex.ru/get/9822/134091466.13b/0_e6a77_f2


За темою: методичні розробки, презентації та конспекти

Інтерактивний тренажер "Вчимося читати". Частина 1

Інтерактивний тренажер "Вчимося читати". Частина 2

Інтерактивний тренажер "Вчимося читати склади з літерами т, р, л, н, с, к"

Інтерактивний тренажер з читання "Вчимося читати склади з літерами т, р, л, н, с, к" створено для учнів 1 класу. УМК будь-який. Ресурс виконаний у програмі MS Office PowerPoint 2010 з...

Інтерактивний тренажер «Вчимося читати склади з літерами в, п, б, р, л, к»

Інтерактивний тренажер з читання "Вчимося читати склади з літерами в, п, б, р, л, к", створений для учнів 1 класу. УМК будь-який. Ресурс виконаний у програмі MS Office PowerPoint 2010 із застосуванням техно...

Тренажер для початківців. Прості слова.

Книга – це чудово. Але малюки не хочуть напружуватися і складати літери в слова, набагато простіше подивитися на картинку і по першій літері здогадатися, що написано під малюнком.

Тому пропоную завантажити ось ці листочки. На них багато слів і ніяких картинок, що пояснюють. Малюка ніщо не відволікатиме від процесу читання. Оскільки в кожному слові всього три літери, прочитати їх буде не дуже складно.

А скільки їх – слів, що складаються з трьох букв? На цих листках більше ста таких слів. Тож дитині буде що почитати.

Нові картки для відпрацювання навичок читання. На цей раз у добірці слова з 4 літер, але з одним складом.

Тобто в словах є лише одна голосна літера.

ДЕНЬ, ВАНТАЖ, ТЕРМІН, ПЕЧ, СІМ, НІЧ і так далі.

На двох аркушах зібрано понад 100 слів, що складаються з 4 літер та 1 мови.

Під час читання дитина повинна не просто скласти слово з літер, а й осмислити прочитане. Попросіть малюка пояснити кожне нове слово.

Продовжуємо відпрацьовувати навички читання.

Наступна добірка – це вже двоскладові слова із 4 літер. На першій картці слова з так званим "відкритим складом". Їх легко читати. Ма-ма, ка-ша, не-бо, ре-ка, калюжа тощо.

Друга картка складніша. Слова у ньому містять як відкриті склади, і закриті. Ма-як, иг-ла, у-тюг, ях-та, о-сел, ел-ка тощо.

На кожній картці понад п'ятдесят слів. Тож дитині доведеться попрацювати, доки прочитає всі слова.

Читаємо по складах нові слова. Слова складаються з 5 букв. Ва-гон, ма-лиш, ту-ман, мар-ка, ре-діс, лам-па. І так далі. Якщо дитина впевнено прочитає ці сто п'ятдесят з "хвостиком" слів, ви можете вважати, що ваше маля читати НАВЧИЛОСЯ! Точніше, навчився складати з букв слова.