Заняття на тему земля наш спільний будинок. Конспект заняття з екології «Планета Земля. Конспект відкритого заняття у підготовчій групі

Заняття з екологічного виховання "Наш спільний будинок-планета Земля".

Мета: Формування екологічно грамотної поведінки, дбайливого ставлення до природи, бажання дітей конкретними справами та вчинками прикрашати та любити свою Землю.

Програмні завдання:

  1. Розширювати уявлення дітей про планету Земля.

2.Розширювати уявлення дітей про охорону природи.

3. Закріпити знання правил поведінки у природі.

4.Воспитывать у дітей почуття гордості за свою планету.

6.В ігровій формі закріпити знання дітей про тваринний, рослинний світ.

Інтеграція освітніх областей : пізнання, комунікація, читання художньої літератури, музика, фізкультура, соціалізація, здоров'я, працю, художню творчість.

Матеріал та обладнання :плакат із зображенням землі, аудіозапис, картки із зображенням дерев, пташка, буратино, насіння квітів, контейнер для посадки, серветки, дріт, смайлики.

Попередня робота:

  1. Розмова на тему: "Земля - ​​наш спільний будинок", "Правила поведінки в природі".

2. Цільові спостереження на прогулянці.

3.Знайомство дітей із об'єктами живої, не живої природи.

Хід заняття.

Діти заходять у групу.

Давайте повернемося один до одного та подаруємо усмішку.

А тепер подаруємо посмішки гостям та привітаємось з ними.

Вихователь.

Сьогодні мова ми поведемо про те,

Що вся Земля – наш спільний будинок,

Де ми з народження живемо?

Діти. Весною, у квітні, весь світ відзначає чудове свято – День Землі. Святкують його всі люди, котрі люблять свою планету – свій будинок, рідну природу.

Подивіться, будь ласка, (звертає увагу дітей на плакат із зображенням землі).

Що тут зображено? Правильно Земля. Що є на землі?

Відповіді дітей.

Хлопці, а ви любите подорожувати? Я вам пропоную вирушити у подорож. І ми відвідаємо ліс. Закриваємо очі та слухаємо, зображуємо політ (звучить музика літака).

(Включається аудіозапис «спів птахів»)

Діти встають у коло.

Хлопці, ми прилетіли на лісову галявину.

Вихователь. Діти, який у вас настрій у лісі? Чому?

Відповіді дітей.

Проводиться гра «Назви дерево».

Діти називають дерева.

Вихователь. Яких птахів можна побачити у лісі? (Відповіді дітей.)

Молодці багато птахів знаєте.

Ось зараз ми пограємось у гру «Птахи»

Якщо ви почуєте назву птиці – 1 раз плескайте у долоні, а якщо ні – топайте 1 раз. Будьте уважні!

Вихователь. Прилетіли птахи: голуби, синиці, троянди та орли, сови та шпаки, цукерки та щипці, солов'ї та сковорідки, горобці, зубні щітки.

Молодці впоралися.

Запропонувати дітям сісти у колі.

Дивіться до нас прилетіли пташки і вони чимось налякані.

Звертає увагу дітей на пташок.

Як ви вважаєте, чому вони налякані? (Відповіді та припущення дітей.)

Вихователь показує картинку "Хлопчик із рогаткою у лісі".

Вихователь. Чи правильно поводиться хлопчик? (Відповіді та міркування дітей.)

А ви знаєте як поводитися в лісі.

Для цього пограємося з вами у гру «Якщо я прийду в лісок».Я говоритиму вам свої дії, а ви відповідатиме, якщо я поступатиму добре, говоримо "правильно", якщо погано, то всі разом говоримо "не правильно"!
1.На галявині посиділи,
Всі попили та поїли,
А потім пішли додому -
Сміття забрали з собою! (Правильно)
2. Можна лісом гуляти
Гілки з дерева ламати? (не правильно)
3. Дівчата квіточки рвали
І у віночки заплітали.
А галявина вся порожня
Не лишилося ні квітки! (не правильно)
4. Можна йдучи додому,
Виносити їжака із собою? (не правильно)
5. Діти лісом гуляли,
Не шуміли, не кричали,
Ягоди зібрали,
Кущик не зламали! (Правильно)
6. Комах не тисніть,
Якщо зустрінете у лісі,
Комахи природи
Багато користі принесуть! (Правильно)
7.Мурашиний будинок у глушині –
Ти його розгальмуй
Мурашкам допоможи,
У банку їх ти збери. (не правильно)

Вихователь. Молодці все правильно відповіли.

Проводиться Фізкульт-розминка "Звіробика"

Вихователь. Хлопці на нашій галявині зовсім не мають квітів. Потрібно прикрасити її до свята. Як ми можемо її прикрасити? Потрібно посадити квіти. Подивіться на галявині ми не одні, звертає увагу дітей на Буратіно. Хто це?

Відповіді дітей.

Вихователь: І справді Буратіно, що ж у нього в руці? (Буратіно тримає гроші)

Я здається, здогадалася, що Буратіно хоче посадити гроші. Чи це можливо?

Діти відповідають та пояснюють відповіді.

Вихователь: А що можна посадити у землю?

Діти пропонують відповіді.

Вихователь: Давайте навчимо Буратіно садити рослини?

Пташки передали нам насіння квітів.

Нині ми їх посадимо.

Гра «Що на початку, що потім?»

Прикріплюємо на дошку схему послідовності посадки рослини.

Діти називають послідовно, що спочатку, що потім.

Підходимо до столів із приготовленими горщиками із землею та саджаємо насіння.

Вихователь. Ось квіти посаджені. І якраз до свята вони виростуть. Хлопці ми забули зробити подарунки землі, адже на свята завжди дарують подарунки. На аромат квітів, які виростуть, прилетять метелики?

Бажаєте зробити їх самі?

Думаю, Земля дуже зрадіє такому подарунку.

Зараз ми з вами повернемось додому і зробимо подарунки для землі.

Діти заплющують очі руками (звучить аудіозапис польоту).

Вихователь. Ось ми й повернулися. Проходьте за столи.

Звучить аудіозапис супровід. Діти готують подарунки, складаючи серветки прийомом «Гармошка»та перев'язують їх дротом. Прикріплюють їх на дошку зображення землі.

Вихователь хвалить дітей за те, що вони працювали спільно та зробили гарну композицію. Усім мешканцям нашої Землі буде затишно та добре жити тут.

Заключне слово вихователя: Сьогодні ми з вами говорили, що вся Земля - ​​наш спільний будинок. Поруч із нами живуть тварини, рослини, комахи. І щоб нам усім жилося добре на нашій планеті, давайте її берегти. Якщо кожен виконуватиме правила поведінки в природі, то наша Земля буде найкрасивішою планетою.

Діти беруть "смайли з посмішками" і виставляють їх на дошку. (Це означає, що дітям сподобалося заняття і у них гарний настрій.)

Олена Амелько
Конспект інтегрованого заняття у старшій групі «Планета Земля – наш дім»

Інтегроване заняття у старшій групі

Тема: « Планета Земля – наш дім»

Освітня область: Дитина та природа Дитина та суспільство. Мистецтво (малювання)

Програмні завдання:

формувати уявлення дітей про модель Землі у вигляді глобусу;

поглибити знання про карту, акцентувати увагу, що більша частина Землі вкрита водою;

розвивати мислення, уяву, пам'ять, мовлення, увагу;

виховувати пізнавальний інтерес до природи, прагнення та навички дбайливого ставлення до неї.

Попередня робота: читання дитячої енциклопедії « Планета Земля» , розгляд ілюстрацій "Бережи природу", дидактичні ігри, розучування віршів, розгляд карти світу та Білорусі, працю з дітьми на екологічній стежці, спостереження у природі.

Матеріали та обладнання: глобус; карта світу; картка Білорусі; малюнки одяг, взуття; м'яч; два обручі; ліхтарик; картинки екологічних ланцюжків; гуаш; палички для малювання; вологі серветки.

Хід заняття.

Вихователь приносить у групу глобус:

На столі переді мною

Закружляла куля земна.

Арктика, екватор, полюс.

Змістив всю землю…. (глобус)

Вихователь пропонує дітям уважно розглянути глобус, ставлячи питання:

Що є глобус? (Планету Земля)

Яку форму має Земля? (форму кулі) Земля – величезна куля. Він обертається навколо своєї осі і одночасно навколо Сонця – найближчої до нас зірки.

Вихователь, використовуючи ліхтарик, демонструє зміну дня та ночі на Землі. - Подивіться на глобус, він крутиться довкола себе, довкола своєї осі. Якщо уявити, що наш ліхтарик – Сонце, то його промені можуть висвітлити лише один бік глобуса – Землі: куди потрапляють промені – там день, на протилежному боці – ніч, бо Земля постійно обертається, навколо своєї осі, відбувається зміна дня та ночі.

Вихователь звертає увагу дітей те що, що більшість земної кулі покрита водою: океанами, морями, річками, озерами Крім води є материки – тверда земля, суші, де живуть люди. Також на поверхні Землірозстеляються широкі рівнини, галасують зелені ліси, піднімаються високі гори.

Як ви вважаєте, яким кольором зображені на глобусі моря, річки, океани? (блакитним та синім). Гори? (коричневим). Ліси? (зеленим). Пустелі? (жовтим)

Наш будинок рідний, наш спільний будинок

Земляде ми з тобою живемо!

Ти тільки подивися навколо:

Тут річка. Там – зелений луг.

У лісі дрімучому не пройдеш,

Води у пустелі не знайдеш!

А десь сніг лежить горою,

А десь спекотно і взимку…

Чудес нам усіх не перерахувати.

Одна в них назва є:

Ліси і гори, і моря

Все називається Земля!

Глобус незручно брати з собою у подорож, тому люди винайшли карту, якою можна знайти дорогу в будь-яку країну світу.

Кому найбільше потрібні карти? (морякам, рибалкам, льотчикам та космонавтам, геологам та будівельникам, туристам та мандрівникам)

Вихователь пропонує дітям розглянути карту світу.

Вихователь повідомляє дітям, що на земліє холодні та жаркі краї.

У цих краях різний клімат: у холодних краях – холодна та довга зима, а літо холодне та прохолодне, у спекотних краях зими немає, спекотне літо, у середній смузі – не дуже холодна зима та нежарке літо.

Гра «Збери разом»

Вихователь пропонує дітям вибрати та розкласти картинки із зображенням різних предметів, одягу, взуття, які необхідні людям на Півночі та на Півдні. Діти пояснюють свій вибір.

Вихователь: хлопці, на карті є багато країн, але є одна країна, яка схожа на кленовий лист. Як ви вважаєте, що це за країна? (Білорусь)

Вихователь: у якій країні ми живемо? (Білорусь.)Хто ми із вами? (Білоруси)

Вихователь показує карту – макет Білорусі.

Хто знає, яке найголовніше місто нашої країни? (Мінськ.)Це наша столиця.

Вихователь показує на карті, де знаходиться Мінськ, зважаючи, що він у центрі карти.

Хлопці, як ви вважаєте, що позначають блакитні лінії і плями на карті? (Ріки та озера)

Вихователь: у нас багато красивих озер і річок, і нашу країну називають «синьоокий».

Вірш (читає дитину):

Небо чисте та блакитне,

І березовий чистий рій -

Білорусь моя, синьоока,

Білорусь моя – рідний дім.

Гра з м'ячем «Один – багато».

У морі не одна акула, а багато… (акул, не один морський коник, а багато… (морських ковзанів, не один дельфін, а багато…) (дельфінів, не одна водорість, а багато…) (водоростей); у ставку не один карась, а багато… (карасів, не один латаття, а багато (латаття); у річці не одна щука, а багато… (щук, не один окунь, а багато…) (окунів, не один йорж, а багато…) (йорж)і т.д.

Вихователь: яким кольором на карті позначають ліс? (зеленим, звертаючи увагу дітей на переважання на карті зеленого кольору).

Вихователь: Чому ми називаємо ліс багатством? (ліс очищає повітря, дає кисень, з лісу виготовляють меблі, роблять папір, книги, у лісі росте багато рослин, живуть птахи та тварини.)

Гра «Екологічні ланцюжки»

Вихователь пропонує дітям розділитись на дві команди, скласти екологічні ланцюжки з картинок із зображенням різних рослин та тварин. Перемагає команда, яка становитиме більше екологічних ланцюжків.

Фізкультхвилинка

Ось Земля, наш спільний будинок. (Піднімаючи руки догори, розводять убік)

Багато є сусідів у ньому.

І пухнасті козенята, (Приставляють вказівні пальці обох рук до голови)

І веселі кошенята, (стрибають)

І звивисті річки, (З'єднують долоні разом, виконуючи хвилеподібні рухи)

І кучеряві овечки. (Обертають вказівними пальцями навколо вух)

Травка, пташки та квіти, (Присідають)

І, звісно, ​​я і ти. (Встають, показуючи на себе та на сусіда)

У цьому славному будинку потрібно

Жити зі всіма дуже дружно. (Кладають руки один одному на плечі)

Нікого не ображати.

Усіх сусідів шанувати. (Хлопають у долоні)

Вихователь: діти, уявіть, що на Землі зникли всі водоймища, риби, тварин.

Словесна гра «Що було б, якби…»

Що було б, якби на Землізникли всі комахи?

Що було б, якби висохли всі водоймища?

Що було б, якби усі тварини стали травоїдними?

Що було б, якби на Землі зникли всі ліси?

Вихователь узагальнює, що людина є частиною природи. Щоб вирости щасливими, гармонійними людьми, в оточенні різних тварин і рослин, радіючи сонечку, треба вміти дружити з природою. А як стати її другом? (Діти висловлюють свої пропозиції)

Вихователь пропонує дітям виготовити знаки природоохоронні.

В кінці заняття діти, тримаючи знаки в руках, читають вірші « Земля – наш спільний будинок» .

Я дуже здивувалася,

Дізнавшись, - Земля – наш спільний будинок!

Живуть у ньому звірі, птахи,

І ми з тобою живемо.

Земля – наш будинок величезний,

У ньому багато поверхів

Для мешканців підводних

І для лісових вужів.

Для всіх квартир вистачило:

Для буйволів та кіз,

Для сов та крокодилів,

Для зайців та бабок.

Земля – наш будинок величезний,

І нехай споруджений

Він не з бетонних плит,

Але суть зовсім не в тому.

А в тому, що ми – сусіди,

І ми маємо зберегти

Оленів та ведмедів.

Про це наша мова!

Підсумок заняття.

Як називається наша планета? (Земля)

Як називається наша країна? (Білорусь)

У нас багато озер і річок, значить, вона якась? (синьоока)

ДБОУ ЗОШ №10 р.о. Кінель структурний підрозділ дитячий садок"Промінь", м. Кінель, Самарська область

Ладіна Р.С. Конспект заняття для підготовчої групи " Планета Земля " / / Совушка. 2016. №2..2016.n2-a/VP16030043.html (дата звернення: 02.03.2020).

Пріоритетна освітня сфера:"Пізнавальний розвиток".
Інтегровані області: "Мовний розвиток", "Соціально-комунікативний розвиток", "Фізичний розвиток", "Художньо-естетичний розвиток".
Ціль:Дати дітям уявлення про унікальність планети Земля. Розвивати пізнавальні інтереси, потребу у самостійній пошуковій діяльності.

Інтеграція освітніх
областей
Завдання
"Пізнавальний розвиток" Формувати уявлення про планету Земля, про умови життя Землі. Через пошуково-пізнавальну діяльність виявити та закріпити властивості повітря, води
Розвивати логічне мислення, зорову пам'ять, цілісне сприйняття та довільну увагу.
"Мовленнєвий розвиток" Розвивати зв'язне діалогічне та монологічне мовлення. Викликати мовну активність у дитини через гру. Виховувати любов та інтерес до художнього слова.
"Соціально-комунікативний розвиток" Виховувати почуття гордості за свою планету Земля. Розвивати екологічну грамотність дітей, виховувати бажання берегти свою планету та природу. Вчити дітей розмірковувати, обґрунтовувати свою думку, формулювати та узагальнювати результати дослідів, взаємодіяти один з одним та з дорослим.
"Художньо-естетичний розвиток" Формувати естетичне ставлення до навколишнього світу, світу природи. Сприйняття музики, художньої литературы.
"Фізичний розвиток" Розвивати узгодженість рухів, уваги, швидкості реакції. Зняття емоційної напруги.

Методи та прийоми: наочні, словесні, практичні.
Види дитячої діяльності : ігрова, комунікативна, пізнавально-дослідницька, музично-естетична, сприйняття художньої літератури.
Попередня робота:розгляд карти, глобуса, читання художньої та наукової літератури, перегляд презентацій та відеороликів на тему.
Матеріали та обладнання:

  • Глобус
  • Предметні картинки із зображенням Землі у космічному просторі та правил поведінки у природі.
  • Аудіозапис звуків природи (шум моря), космічної музики, пісні "Рідна Земля"
  • Прозорі склянки з водою у кількості, що відповідає числу дітей.
  • Коктейльні соломинки у кількості, що відповідає числу дітей.
  • Смужки легкого паперу (1,0 х 10,0 см) у кількості, що відповідає числу дітей.
  • Дві ємності: в одній звичайна вода, а в іншій - морська, солона
  • Сире яйце
  • Ложка
  • Ноутбук
  • Костюм для інопланетянина
Логіка освітньої діяльності

Вихователь:

Доброго дня, сонце золоте.
Привіт, небо блакитне.
Привіт, вільний вітерець.
Доброго дня, любий мій друже.
Ми живемо в одному краю,
Усіх я вас вітаю.
Вихователь: Хлопці, я зараз загадаю вам загадку і ви дізнаєтеся, про що ми сьогодні з вами говоритимемо:
Планета блакитна,
Улюблена, рідна,
Вона твоя, вона моя,
А називається ... (земля)
Діти:Земля.
Звучить космічна музика та до зали влітає інопланетянин:
"Здрастуйте, я прилетів з Марса, там холодно, немає води і повітря, жити зовсім неможливо, тому я вирішив переселитися на іншу планету. Я подорожую Всесвітом. Я був на Юпітері - там занадто холодно, а на Венері - спека і вуглекислий газ , А на Юпітері вітру жахливі, на Меркурії дуже жарко.Подорожуючи, я помітив вашу незвичайну блакитну планету і вирішив побачити її зсередини, як вона називається, що вона являє собою?
Вихователь:Хлопці, розкажемо нашому гостю, як називається наша планета і які умови існують на ній для життя. А ти, любий наш гість, сідай і слухай.
1 дитина:

Наша Земля – блакитна планета,
Повітря свіже і сонце одягнене.
Ні, ви повірте, Землі голубів
Від синя річок, озер та морів.
Гори, рівнини, ліси та поля -
Все це наша планета Земля.
Вітри співають, з хмарами граючи,
Зливи шумлять.
І від краю до краю
Ви не знайдете чудовішого на світі
Нашої прекрасної та доброї планети!

Вихователь: (картинки із зображенням Землі у космічному просторі на екрані)
Наша планета - це величезна-величезна куля. Такий великий, що потрібно багато днів, навіть місяців, щоб об'їхати його навколо.
Вона кругла, як яблуко. Земля крутиться навколо Сонця, ніби літачок навколо вежі. Та ще й сама обертається навколо своєї осі, крутиться, як дзига, тільки повільно.
Земля – супутник Сонця. Вона набагато менша за Сонце. Разом із нашою планетою навколо Сонця кружляють ще вісім планет. Але лише на нашій Землі є життя.
Вихователь: ставить глобус на стіл А що це таке?
Діти:Глобус – це крихітна модель земної кулі. На ньому намальовано те, що є на справжній Землі: океани та суша.
Вихователь: Ви бачите, що глобус обертається навколо своєї осі (Обертає глобус.)Також обертається Земля. Земля підставляє Сонцю то одну, то іншу свою сторону. От і кажуть: "День і ніч – доба геть!".
Вихователь:Розкажемо гостю, що є на нашій планеті.
Чи є на землі повітря? (Просить дітей показати на глобусі повітряну оболонку Землі – атмосферу).Кому потрібне повітря для дихання? Який він?
Діти:На Землі є повітря, воно потрібне всім: людині, рослинам, тваринам. Повітря оточує нас скрізь, воно невидиме.
Вихователь:Діти, давайте покажемо інопланетянину, як ми дихаємо.
Діти підходять до столу, на якому знаходяться смужки легкого паперу, прозорі склянки з водою та коктейльні соломинки.
Вихователь: Акуратно візьмемо за краєчок смужку паперу та піднесемо вільною стороною ближче до носиків. Починаємо вдихати та видихати. Смужка рухається. Чому? Ми вдихаємо та видихаємо повітря, яке рухає паперову смужку?
Давайте перевіримо, спробуємо побачити це повітря. Візьмемо склянку з водою та видихнемо у воду через соломинку. У склянці з'явилися бульбашки. Це повітря, що видихається нами. Повітря містить багато речовин, корисних для серця, головного мозку та інших органів людини.
Вихователь: Який же ми зробимо висновок?
Діти:Нас оточує невидиме повітря, ми його вдихаємо та видихаємо. Повітря необхідне життя людини та інших живих істот. Ми не можемо не дихати.
Фізмінутка:

Руки до сонця піднімаю
І вдихаю, і вдихаю.
Ну, а руки опускаю,
Повітря тихо видихаю.
(Піднімаємо ручки через сторони вгору, роблячи вдих через носа. Через сторони опускають руки та тихо вимовляють на видиху: "Ф - Ф - Ф")
Вихователь: Чи є на Землі вода? Зверніть увагу, що на глобусі багато блакитного кольору. Що це позначає?
Діти:вода. Діти показують на глобусі океани, річки та озера.
Вихователь:Так у нас багато річок, морів та океанів. А кому потрібна вода?
Діти:Людині, тваринам, птахам, рослинам, деревам.
Вихователь: Так на Землі немає жодного організму, який зміг би прожити без води Вихователь пояснює, що є місця де мало води (пустеля, Як там живеться (важко)
Вихователь:А тепер ми з вами пограємось у гру"Чотири стихії".Якщо я скажу слово "земля", всі повинні опустити руки вниз, якщо скажу слово "вода", то витягнути руки вперед, на слово "повітря" - підняти руки вгору, на слово "вогонь" - зробити обертання руками в лучнозап'ясткових і ліктьових суглобах . Хто помилиться - вважається таким, що програв.
Вихователь:У яких місцях є прісна вода?
Діти:У річках, в озерах.
Вихователь:А у яких місцях нашої планети багато води? Покажіть на глобусі.
Діти:в океанах та морях.
Вихователь:Вона придатна для пиття?
Діти:Ні, бо вона гірко-солона.
Вихователь:Так правильно, найголовніше-вона солона. А ми п'ємо з вами просту воду. Ось зараз вам покажу, чим солона вода відрізняється від простої води.
Досвід "Солена-не солона вода"
Вихователь:Дві ємності: в одній звичайна вода, а в іншій – морська, солена. Але де, яка ми не знаємо. Мені відомо те, що в солоній воді яйце плаватиме, а в прісній опуститься на дно. Давайте перевіримо.
Ложкою опустіть яйце в ємність, тільки акуратно, шкаралупа у сирого яйця дуже тендітна (в одній ємності в прісній водою воно потоне, в солоній плаватиме).
Фізмінка "А над морем ми з тобою" (під звуковий супровід "Шум моря")
Над хвилями чайки кружляють,
Полетимо по них дружно.
Бризки піни, шум прибою,
А над морем – ми з тобою!
(Діти махають руками немов крилами)
Ми тепер пливемо морем
І граємося на просторі.
Веселіше загребай
І дельфінів наздоганяй.
(Діти роблять плавальні рухи руками)
Вихователь: Отже хлопці Води на нашій планеті Земля багато, а ось суша займає дуже мало місце і представлена ​​темнішими квітами жовтими та коричневими. І представлена ​​суша як материків. 6. Назвіть мені їх
Діти:Євразія, Австралія, Африка, Антарктида, Південна Америка та Північна Америка. (Показують на глобусі)
Вихователь:Всі ці материки вкриті ґрунтом, травою, на них виростають ліси, в яких живуть тварини, комахи та птахи.
Тепло чи холодно на нашій планеті? В яких місцях Землі особливо холодно (показ дітьми на глобусі полярних зон: Арктика та Антарктика)Хто там мешкає? Як тварини, рослини та люди пристосувалися до холодної погоди?
В яких місцях дуже спекотно? (пустеля).В яких місцях не дуже спекотно та не дуже холодно? (Степу, лісостепу, лісу).
А зараз ми згадаємо, що ми повинні робити, щоб краса нашої планети Земля не пропала. Пограємо у гру "Правила поведінки у природі"
Я вам називатиму вчинки, якщо вони хороші, ви кажете "Так". Якщо вчинки неправильні, відповідайте "Ні".
Якщо я прийду в лісок
І зірву ромашку? (ні)
Якщо з'їм я пиріжок
І викину папірець (ні)
Якщо хлібчик шматок
На пеньку залишу (так)
Якщо гілку підв'яжу
Кільця підставлю (так)
Якщо розведу багаття
А гасити не буду? (ні)
Якщо сильно насмітить
І прибирати забуду? (ні)
Якщо сміття приберу
Банку закопаю (так)
Я люблю свою природу
Я їй допомагаю (так)
Вихователь: Хлопці, прочитайте вірші про те, як берегти природу, для нашого гостя
2 Дитина:Я обійняв глобус – кулю земну.
Один над сушею та водою.
В руках моїх материки
Мені тихо шепочуть: "Бережи".
У зеленій фарбі ліс та дол.
Мені кажуть: "Будь з нами добрий".
Не розтопчи ти нас, не пали,
Взимку та влітку береги".
Журчить глибока річка,
Свої пестячи береги,
І чую голос я річки:
"Ти бережи нас, береги".
І птахів, і риб я чую всіх:
"Тебе ми просимо, людино.
Ти обіцяй нам і не бреши.
Як старший брат нас бережи”.
Я обійняв глобус - куля земна,
І щось сталося зі мною.
І раптом шепнув я:
"Не збрешу. Тебе, рідний мій, збережу"
3 Дитина:Давайте, люди.
Дружити один з одним,
Як птахи з небом,
Як вітер із лугом.
Як вітрило з морем
Трава з дощами
Як дружить сонце
З усіма нами.
Давайте, люди,
Любити планету
У всьому всесвіті
Схожої нема!
Вихователь: Дорогий прибулець! Земля - ​​єдина планета в Сонячної системиде є всі умови для життя. На планеті Земля можна жити, бо тут не так спекотно і не так холодно, є повітря – можна дихати, є прісна вода – можна пити, є чим харчуватися. Залишайся з нами, і ти також полюбиш її, як і всі ми, земляни.
Є одна планета-сад
У цьому космосі холодному.
Тільки тут ліси шумлять,
Птахів скликаючи перелітних,
Лише на ній одній цвітуть,
Конвалії в траві зеленої,
І бабки тільки тут
У річку дивляться здивовано.
Бережи свою планету -
Адже іншого, схожого, немає!

Вихователь нагадує дітям, що незабаром день народження планети Земля – 22 квітня. Діти встають у хоровод під пісню Рідна земля", потім разом із прибульцем виходять із зали.

Тетяна Щербакова
«Планета Земля – наш дім» – конспект відкритого заняттяв підготовчій групі

Планета Земля – наш дім.

Конспект відкритого заняття у підготовчій групі

Вихователь Щербакова Т.О.

Ціль:

1. Поглибити уявлення про те, що планета Земля – це величезна куля, більша частина якого вкрита водою. Крім води є материки – тверда земля – суша, де мешкають люди.

2. Дати дітям уявлення про різноманітність природи, перерахувати основні причини вимирання деяких тварин, назвати охоронюваних, пояснити, чому потрібно охороняти тваринний та рослинний світ

3. Підвести до розуміння унікальності нашої планети, тому що тільки на Землі є життя.

4. Виховувати прагнення берегти нашу Землю.

5. Заохочувати дітей робити висновки на основі наявних відомостей.

6. Розвивати уяву, асоціативне та творче мислення.

7. Удосконалювати діалогічну та монологічну форми мови.

Матеріал та обладнання: глобус, презентація по темі, матеріал для образотворчої діяльності дітей (олівці, фломастери, листи паперу форматом А4 червоного кольору, клей, картинки для гри "Збери рюкзак", попереджувальні знаки, виготовлені заздалегідь з дітьми, ватман (краще частково виготовлений плакат, наприклад з написом та фоном)

Хід заняття.

Вихователь озвучує загадку

Ні початку, ні кінця,

Ні потилиці, ні обличчя.

Знають усі, і молоді, і старі,

Що наш будинок – величезна куля. (Відповіді дітей) (слайд2-3)

Вихователь: Що ви знаєте про нашу планеті? Яка вона, Земля? А як ви дізналися, що це Земля(Відповіді дітей)

Вихователь: Чому вона блакитна. (Відповіді дітей)

Вихователь: Молодці, хлопці! А як ви думаєте, чому на Землі є життя(Відповіді дітей)

Вихователь: Правильно Вода та повітря необхідні всім живим організмам.

Педагог показує їх на глобусі.

Вихователь:А що таке глобус (Відповіді дітей)

Вихователь: Правильно Глобус – це крихітна модель земної кулі. На ньому намальовано те, що є на справжньому Землі: океани та суша. Ви бачите, що суша займає невелику частину Землі.

Красива і дивовижна наша Планета Земля. Скільки живе людина, вона завжди, все життя милується її красою і осягає її секрети та таємниці. (слайди 4-11)

Вихователь під час показу слайдів краси Землізачитує вірш:

Наш будинок рідний, наш спільний будинок

Земляде ми з тобою живемо!

Ти тільки подивися навколо:

Тут річка, там – зелений лук.

У лісі дрімучому не пройдеш,

Води у пустелі не знайдеш!

А десь сніг лежить горою,

А десь спекотно та взимку…

Одна в них назва є:

Ліси, і гори, і моря

Все називається Земля!

Гра "Збери рюкзак"

Вихователь: З давніх часів людина подорожує, щоб побачити всю красу Землі. Вирушимо і ми у подорож. Але спочатку зберемо рюкзак. Ви повинні розбитись на дві команди. Для кожної команди виготовлений рюкзак. У нього ви повинні скласти лише потрібні речі. (Діти збирають "речі")

Вихователь: Рюкзаки зібрали Молодці! Подорожувати добре, стільки всього побачиш. На жаль, часто доводиться бачити зовсім не привабливі картини. Наприклад, вийшов із дому, а там. (Слайд12-18)

Що це таке хлопці? Що робити? Чому треба захищати природу? (Відповіді дітей)

Давайте з вами виготовимо плакат для всіх, хто не знає як поводитися на природі.

Виготовлення плаката. (Діти прикріплюють виготовлені заздалегідь забороняючі знаки. При цьому пояснюють їх значення. Наприклад, не можна в лісі розпалювати багаття, або не можна зливати бруд у водойми, або не можна кидати сміття.)

Фізмінутка

Ми крокуємо один за одним

Лісом та зеленим луком.

Крила строкаті миготять

У полі метелики літають.

Один два три чотири-

Полетіли, закружляли.

Вихователь: Земля- Наш спільний будинок для всіх, хто на ній живе. Вона всім потрібна, і всі, хто на ній живе, також потрібні Землі. У нас над головою спільний дах – блакитне небо. Під ногами загальна підлога – земна поверхня. Ми маємо Сонце. яке нас освітлює та зігріває.

Людина часто буває дуже жорстокою по відношенню до рослин та тварин. Понад сто видів різних звірів та птахів знищували люди. На одних дуже старанно полювали, іншим не залишили навіть клаптика землі(ліси або степи, де вони могли б жити. Чимало зникло і рослин.

Дерево, трава, квітка та птах

Не завжди вміють захиститись.

Якщо будуть знищені вони,

На планеті ми залишимося одні.

Зрештою, люди зрозуміли: якщо не допомогти природі, рослин і тварин буде гинути все більше і більше Щоб цього не сталося, вчені склали Міжнародну Червону книгу. Вона дуже велика, тому що в ній записані зниклі рослини та тварини всієї планети ЗемляМи з вами вже говорили про неї. А зараз я пропоную вам самим зробити Червону книгу, маленьку.

Виготовлення Червоної книги. (кожна дитина)

Діти вклеюють в імпровізовану червону книгу фото тварин та птахів, які знаходяться на межі зникнення.

Рефлексія

Вихователь: Що вам хлопці сподобалося сьогодні? Ви зрозуміли чому треба дбайливо ставитися до природи? (Відповіді дітей)Зачитується вірш.

Є на землі величезний будинок

Під дахом блакитний,

Живуть у ньому сонце, дощ та грім,

Ліс та морський прибій.

Живуть у ньому птахи та квіти,

Веселий дзвін струмка.

Живеш у тому світлому домі ти.

І всі твої друзі.

Куди б дороги не вели,

Ти завжди будеш у ньому.

Природою рідною землі

Зветься цей будинок.

Примітка: презентація до цього заняттявиконується у вигляді слайд-шоу, що складається з двох частин: 1 частина картини природи підбираються відповідно до слів вірша; 2 частина це картини забруднення природи (повітря, води, лісу.)

Публікації на тему:

Конспект екологічного заняття «Планета Земля у небезпеці»Конспект заняття з екологічного виховання «Планета Земля у небезпеці» Цілі: пояснити дітям необхідність природоохоронної.

Конспект НОД із ознайомлення зі світом природи «Наш дім-планета Земля» у підготовчій до школи групіЦіль: - дати поняття екології як науки; - Сформувати уявлення про те, що юний еколог-це дитина, яка любить природу, дбає.

Це заняття ми підготували і провели разом з колегою Човноковою Галиною Іванівною. МЕТА: продовжувати розвивати географічне мислення.

Інтеграція освітніх областей: Пізнання, Комунікація, Читання художньої літератури, Соціалізація Навчальні завдання: закріпити.

Конспект заняття «Наш дім планета земля»Тема: «Наш будинок - планета Земля» Мета: Поглибити уявлення про те, що планета Земля - ​​це величезна куля, більша частина якої покрита.

Ціль:дати дітям уявлення про те, що планета – Земля – це величезна куля (більшість Земної кулі вкрита водою та океанами. Крім води є материки – тверда земля – суша, де живуть люди).

Завдання:

Виховувати кохання та бережливе ставленнядо Землі та жителів Землі

Сформувати в дітей віком поняття «космічний простір»

Хід заняття:

Педагог:

Наш будинок рідний, наш спільний будинок

Земля, де ми живемо з тобою!

Ти тільки подивися довкола:

Тут річка, там зелений луг,

У лісі дрімучому не пройдеш.

Води у пустелі не знайдеш!

А десь сніг лежить горою,

А десь спекотно та взимку.

Чудес нам усіх не перерахувати,

Одна у них назва є:

Ліси, і гори та моря –

Все називається – Земля!

А якщо в космос ти злетиш,

Ти з вікна ракети

Побачиш шар наш блакитний!

Улюблену планету!

Давайте разом із вами подивимося на модель нашої планети! Як назвемо модель земної кулі? (Глобус!)

У давнину люди вважали, що Земля величезна і плоска, як млинець або як тарілка, і що можна дістатись краю Землі. Перебували сміливці, які мріяли добратися до краю Землі та подивитися, а що там, на краю Землі, і чи можна з нього впасти. Вони вирушали в дорогу пішки, або верхи на коні, або кораблі.

Ті люди, які подорожували пішки чи верхи, добиралися рано чи пізно до великої води моря чи океану і вважали, що їхня подорож закінчена: ось вона, край Землі, і нічого крім води далі вже немає. Але були й такі люди, які дійшовши до берега моря, пересідали на корабель і продовжували свою подорож.

Минуло чимало років, і ось відважні мореплавці під командуванням португальця Фернандо Магеллана вирушили до Навколосвітня подорож. Їхні вітрильники, весь час, рухаючись в одному напрямку, обігнули Землю і через 3 довгі роки повернулися додому з протилежного боку. Їхнє плавання довело, що Земля – кругла.

А тепер давайте ми з вами подорожуємо.

Ось у нас тут лежать маленькі м'ячі, візьміть їх. А ще нам знадобляться фломастери. А тепер уявіть, що ви мандрівники і кожен із вас стоїть на верхівці кулі. Поставте туди кінчик фломастеру. Тепер ваш шлях піде весь час униз. Ведіть фломастер вниз по м'ячу, а м'яч повертайте за рухом фломастера. Якщо ви будите акуратно рухати фломастер в одному напрямку, то незабаром опинитеся в тій же точці, звідки почали свій шлях.

Отак і наші мандрівники переконалися, що Земля – це куля. Що ж оточує Землю?

А оточує її величезний простір, який називається космічним простором.

Цей простір не порожній, він заповнений космічними тілами: зірками, планетами, кометами та метеоритами.

Коли перший космонавт Юрій Олексійович Гагарін, перебуваючи на космодромі, тільки-но готувався до польоту. Земля здавалася йому величезною, неосяжною.

Це заклик про допомогу. Як ми з вами можемо допомогти нашій планеті?

Щоб допомогти їй, треба вчитися любити природу, любити її з дитинства, навчитися розуміти, як живуть усі живі істоти. Цим займаються люди – екологи. Бажаєте стати молодими екологами.

Я вам зараз покажу два місця у нашій країні, які треба рятувати.

Далеко у Сибіру є озеро Байкал. Це дуже гарне, глибоке озеро. Нині воно забруднене. Люди не лише у нашій країні думають, як його врятувати.

Вдома поговоріть із батьками про наше місто. Запитайте: у небезпеці наше місто чи ні? Що йому загрожує? Завтра скажіть, чи потрібно ставити поряд із назвою нашого міста знак SOS.