Що вивчає географія за допомогою чого навіщо? Що вивчає географія. Предметні результати навчання

Урок 5. Тема: Узагальнення знань у розділі «Що вивчає географія»

Тип уроку: урок розвивального контролю.

Цілі: узагальнити та закріпити знання по розділу «Що вивчає географія»; розвивати вміння аналізувати різні джерела географічної інформації, висловлювати свої думки у формі зв'язного оповідання.

УУД, що формуються:

предметні: знати основні поняття та терміни розділу;

метапредметні: вміти ставити навчальне завдання під керівництвом вчителя; планувати свою діяльність під керівництвом вчителя; працювати відповідно до поставленого навчального завдання; працювати відповідно до запропонованого плану; виділяти головне, суттєві ознаки понять; Приймати участь в спільної діяльності; висловлювати судження, підтверджуючи їх фактами; шукати та відбирати інформацію у навчальних та довідкових посібниках; складати описи об'єктів; оцінювати роботу однокласників;

особистісні: мати відповідальне ставлення до навчання; досвідом участі у соціально значущій праці; усвідомленим, поважним та доброзичливим ставленням до іншої людини, її думки; комунікативною компетентністю у спілкуванні та співпраці з однолітками у процесі освітньої діяльності; основами екологічної культури.

Види діяльності: бесіда з використанням різних джерел інформації; робота із тестовими завданнями.

Технології: здоров'язбереження, проблемного навчання, розвитку навчання, розвитку дослідницьких навичок, інформаційно-комунікаційні.

Обладнання: підручник, зошит,атлас, фізична карта світу.

Хід уроку

Ι. Організаційний момент

Вітання. Перевірка готовності учнів до уроку.

ΙΙ. Узагальнення знань у розділі

1. Розповідь із елементами розмови.

Отже, закінчили вивчення розділу «Що вивчає географія». Це перший розділ в курсі географії, ви дізналися, що ми будемо вивчати в курсі географії 5 класу.

Охарактеризуйте методи географічних досліджень.

2. Робота з карткою.

Назвіть та покажіть на карті материки. Який материк має найбільшу та найменшу площі?

Покажіть океани і назвіть їх за площею від найбільшого до найменшого.

3. Фізмінутка.

4. Робота із тестовими завданнями.

Тестовий контроль знань у розділі «Що вивчає географія».

1. До об'єктів живої природи належить:

а). вода;

б). граніт;

в). Сонце;

г). кит.

2. Об'єктом неживої природи є:

а). грак;

б). людина;

в). сніг;

г). гриб.

3. До біологічних явищ належить:

а). народження;

б). вітер;

в). зміна пір року;

г). затемнення Сонця.

4. До природничих наук не належить:

а). географія;

б). математика;

в). хімія;

г). екологія.

5. Наука про перетворення речовин:

а). хімія;

б). фізика;

в). астрономія;

г). екологія.

6. Яка наука в перекладі з грецької означає «природа»:

а). географія;

б). фізика;

в). астрономія;

г). екологія.

7. Стародавні люди використовували метод:

а). статистичний;

б). описи;

в). спостереження.

8. Які об'єкти вивчає географія? Виберіть правильні варіанти відповідей:

а). планети;

б). річки;

в). рух тіл Землі;

г). виверження вулканів;

д). гори.

9. Встановіть відповідність між об'єктами та науками, які їх вивчають:

а). комахи; 1. астрономія;

б). корисні копалини; 2. біологія;

в). рельєф; 3. демографія;

г). населення; 4. кліматологія;

д). рух планет; 5. геологія;

е). клімат; 6. Геоморфологія.

10. Органічною речовиноює:

а). сіль;

б). вода;

в). білок;

г). пісок.

ІІІ. Підсумок уроку

Виставлення оцінок.

IV. Домашнє завдання: повт. § 1 – 4, підготувати повідомлення про давньогрецьких вчених.

НАША БАТЬКІВЩИНА НА КАРТІ СВІТУ (6 год)

Географічне становище Росії.Росія – найбільша держава світу. Територія та акваторія. Державна територія Географічне розташування країни, її види. Кордони Росії. Їх види: морські та сухопутні, повітряний простір. Виявлення зміни кордонів країни на різних історичних етапах. Особливості географічне розташування Росії, його порівняння з географічним розташуванням інших держав. Крайні точки. Географічне становище Росія як чинник розвитку її господарства.

Моря, що омивають береги Росії.Фізико-географічна характеристика морів. Ресурси морів. Екологічні проблеми морів.

Росія на карті часових поясів. Місцевий час, поясний, декретний, літній час. Часові пояси біля Росії. Роль у господарстві та житті людей. Реформа системи обчислення часу у Росії.

Історія освоєння та вивчення території Росії.Формування та освоєння державної території Росії. Відкриття та освоєння Півночі новгородцями та поморами. Походи росіян до Західного Сибіру. Географічні відкриття XVI – початку XVII ст. Відкриття нового часу (середина XVII-XVIII ст.). Відкриття XVIII ст. Дослідження ХІХ-ХХ ст. Виявлення зміни кордонів країни на різних етапах.

Сучасний адміністративно-територіальний устрій Росії. Федеральні округита їх столиці. Суб'єкти Федерації: краю, області, міста федерального підпорядкування; національно-територіальні освіти, їх рівноправність та різноманітність.

Практичні роботи 1. Характеристика географічне розташування Росії. 2. Визначення поясного часу різних міст Росії.

Учень повинен вміти:

називати різні джерела географічної інформації та методи отримання географічної інформації;

визначати географічне положенняРосії;

показувати прикордонні держави, моря, що омивають Росію;

визначати поясний час.

РОСЛИННИЙ І ТВАРИННИЙ СВІТ.

БІОЛОГІЧНІ РЕСУРСИ (4 год)

Рослинний та тваринний світРосії.Рослинний та тваринний світ: видове розмаїття, фактори, що його визначають. Основні типи рослинності Росії. Різноманітність тваринного світу Росії.

Біологічні ресурси, їх раціональне використання. Природні території, що особливо охороняються (ООПТ). Пам'ятники Світової природної спадщини. Заповідники та національні парки Росії Роль живих організмів у житті Землі. Роль рослинного та тваринного світу в житті людини. Заходи з охорони рослинного та тваринного світу. Рослинний та тваринний світ рідного краю.

Природно-ресурсний потенціал Росії.Природні умови та ресурси Росії. Природно-ресурсний та екологічний потенціал Росії. Аналіз фізичної карти та карт компонентів природи для встановлення взаємозв'язків між ними у різних природних зонах. Природні ресурси зон, їх використання, екологічні проблеми. Особливості розміщення природних ресурсів.

Практичні роботи 7. Складання прогнозу змін рослинного та тваринного світу за зміни інших компонентів природного комплексу. 8. Визначення ролі ООПТ у збереженні природи Росії.

Предметні результати навчання

Учень повинен вміти:

називати та показувати великі рівнини та гори; з'ясовувати за допомогою карт відповідність їх платформним та складчастим областям;

показувати на карті та називати найбільші родовища корисних копалин;

пояснювати закономірності їхнього розміщення; наводити приклади впливу рельєфу на умови життя людей, змін рельєфу під впливом зовнішніх та внутрішніх процесів;

робити описи окремих форм рельєфу за картами; називати чинники, що впливають формування клімату Росії;

визначати характерні риси клімату Росії; мати уявлення про зміни погоди під впливом циклонів та антициклонів;

давати описи клімату окремих територій; за допомогою карт визначати температуру, кількість опадів, атмосферний тиск, кількість сумарної радіації тощо;

наводити приклади впливу клімату на господарську діяльність людини та умови життя;

називати та показувати найбільші річки, озера; використовуючи карту, надавати характеристику окремих водних об'єктів;

оцінювати водні ресурси; називати фактори ґрунтоутворення;

використовуючи карту, називати типи ґрунтів та їх властивості; пояснювати різноманітність рослинних угрупованьбіля Росії, наводити приклади;

пояснювати видове розмаїття тваринного світу; називати заходи з охорони рослин та тварин.

Розділ ІІ. Природні комплекси Росії (36 год)

ПРИРОДНЕ РАЙОНУВАННЯ (6 год)

Різноманітність природних комплексів Росії. Розмаїття природних територіальних комплексів (ПТК). Фізико-географічне районування. ПТК природні та антропогенні.

Море як великі природні комплекси. Особливості природних комплексів морів з прикладу Білого моря. Ресурси морів.

природні зони Росії. Природно-господарські зони Росії: взаємозв'язок та взаємозумовленість їх компонентів. природна зональність. Природні зони нашої Батьківщини: арктичні пустелі, тундра, лісотундра, тайга, змішані та широколистяні ліси, лісостепи, степи, напівпустелі та пустелі.

Висотна поясність. Вплив гір на інші компоненти природи та людини. Висотна поясність. Залежність "набору" висотних поясів від географічного положення та висоти гір.

Практичні роботи 9. Порівняльна характеристикадвох природних зон Росії (на вибір). Аналіз фізичних та карт компонентів природи для встановлення взаємозв'язків між ними у різних природних зонах. 10. Пояснення принципів виділення великих природних регіонів біля Росії.

ПРИРОДА РЕГІОНІВ РОСІЇ (30 год)

Східноєвропейська (Російська) рівнина. Особливості географічне розташування. Історія освоєння. Особливості природи Російської рівнини. Природні комплекси Східноєвропейської рівнини. Пам'ятники природи рівнини. Природні ресурси рівнини та проблеми їх раціонального використання.

Кавказ – найвищі гори Росії. Географічне положення. Рельєф, геологічну будовута корисні копалини Кавказу. Особливості природи високогір'я. Природні комплекси Північного Кавказу. Природні ресурси. Населення Північного Кавказу.

Урал – «кам'яний пояс Руської землі». Особливості географічне розташування, історія освоєння. Природні ресурси. Своєрідність природи Уралу. Природні унікуми. Екологічні проблеми Уралу.
Західно-Сибірська рівнина. Особливості географічне розташування. Особливості природи Західно-Сибірської рівнини. Природні зони Західно-Сибірської рівнини. Природні ресурси рівнини та умови їх освоєння.

Східний Сибір: велич та суворість природи. Особливості географічне розташування. Історія освоєння Східного Сибіру. Особливості природи Східного Сибіру. клімат. Природні райони Східного Сибіру. Перлина Сибіру – Байкал. Природні ресурси Східного Сибіру та проблеми їх освоєння.

Далекий Схід – край контрастів. Особливості географічне розташування. Історія освоєння. Особливості природи Далекого Сходу. Природні комплекси Далекого Сходу Природні унікуми. Природні ресурси Далекого Сходу, освоєння їх людиною.

Практичні роботи 11. Оцінка природних умовта ресурсів одного з регіонів Росії. Прогнозування змін природи внаслідок господарської діяльності. 12. Характеристика взаємодії природи та суспільства на прикладі одного з природних регіонів.

Творчі роботи. Розробка туристичних маршрутів Російською рівниною: за пам'ятками природи; за національними парками; по річках та озерах. Підготовка презентації про природні унікуми Північного Кавказу. Розробка туристичних маршрутів різними частинами Уралу: Північному, Середньому, Южному.

Дискусії. Теми: «Що заважає освоєнню природних

багатств Західно-Сибірської рівнини?»; «Доведіть справедливість слів М. У. Ломоносова “Російське могутність приростати Сибіром буде...”».

Предметні результати навчання

Учень повинен вміти:

показувати на карті основні природні зони Росії, називати їх;

наводити приклади найбільш характерних представників рослинного та тваринного світу;

пояснювати причини зонального та азонального розташування ландшафтів;

показувати на карті великі природно-територіальні комплекси Росії;

наводити приклади взаємозв'язків природних компонентів у природному комплексі;

показувати на карті великі природні райони Росії;

називати та показувати на карті географічні об'єкти (гори, рівнини, річки, озера);

давати комплексну фізико-географічну характеристику об'єктів;

відбирати об'єкти, що визначають географічний образ цієї території;

оцінювати природні умови та природні ресурси території з погляду умов праці та побуту, впливу на звичаї та традиції людей;

наводити приклади раціонального та нераціонального використання природних ресурсів регіонів;

виокремлювати екологічні проблеми природних регіонів.

Розділ ІІІ. Людина і природа (б год)

Вплив природних умов життя і здоров'я людини. Сприятливі умови для життя та діяльності людей. Освоєння територій із екстремальними умовами. Стихійні природні явища та його причини. Географія стихійних явищ. Заходи боротьби зі стихійними природними явищами.

Вплив людини на природу. Суспільні потреби, задовольняються з допомогою природи. Вплив діяльності на природні комплекси. Антропогенні краєвиди.

Раціональне природокористування. Охорона природи. Значення географічного прогнозу.

Росія на екологічну карту. Джерела екологічної небезпеки. Контроль за станом природного довкілля.

Екологія та здоров'я людини. Рівень здоров'я людей. Ландшафти як фактор здоров'я.

Географія для природи та суспільства. Історія взаємовідносин між людиною та географічним середовищем. Науково-технічна революція: благо чи причини екологічної кризи.

Практичні роботи 13. Порівняльна характеристика природних умов та ресурсів двох регіонів Росії. 14. Упорядкування карти «Природні унікуми Росії» (за бажанням). 15. Характеристика екологічного стану одного з регіонів Росії.

Предметні результати навчання

Учень повинен вміти:

пояснювати вплив природних умов на життя, здоров'я та господарську діяльність людей;

пояснювати зміну природи під впливом діяльності;

пояснювати значення географічної науки у вивченні та перетворенні природи, наводити відповідні приклади.
Метапредметні результати навчання

Учень повинен вміти:ставити навчальні завдання;

вносити зміни до послідовності та змісту навчальної задачі;

обирати найбільш раціональну послідовність виконання навчальної задачі;

планувати та коригувати свою діяльність відповідно до її цілей, завдань та умов;

оцінювати свою роботу порівняно з існуючими вимогами;

класифікувати інформацію відповідно до вибраних ознак;

порівнювати об'єкти за головними та другорядними ознаками;

систематизувати інформацію; структурувати інформацію;

формулювати проблемні питання, шукати шляхи вирішення проблемної ситуації;

володіти навичками аналізу та синтезу;

шукати та відбирати необхідні джерела інформації;

використовувати інформаційно-комунікаційні технології на рівні загального користування, включаючи пошук, побудову та передачу інформації, презентацію виконаних робіт на основі умінь безпечного використання засобів інформаційно-комунікаційних технологій та мережі Інтернет;

представляти інформацію у різних формах (письмової та усної) та видах;

працювати з текстом та внетекстовими компонентами: складати тезовий план, висновки, конспект, тези виступу, перекладати інформацію з одного виду до іншого (текст у таблицю, карту в текст тощо);

використовувати різні види моделювання, виходячи з навчальної задачі;

створювати власну інформацію та подавати її відповідно до навчальними завданнями; складати рецензії, інструкції; виступати перед аудиторією, дотримуючись певного стилю під час виступу; вести дискусію, діалог;

знаходити прийнятне рішення за наявності різних точок зору.
Особистісні результати навчання

Учень повинен мати:

російською громадянською ідентичністю: патріотизмом, повагою до Батьківщини, минулого та сьогодення багатонаціонального народу Росії; усвідомленням своєї етнічної приналежності, знанням історії, культури свого народу, свого краю, основ культурної спадщини народів Росії та людства; засвоєнням гуманістичних, демократичних та традиційних цінностей багатонаціонального російського суспільства; почуттям відповідальності та обов'язку перед Батьківщиною;

відповідальним ставленням до вчення, готовністю та здатністю до саморозвитку та самоосвіти на основі мотивації до навчання та пізнання, усвідомленого вибору та побудови подальшої індивідуальної траєкторії освіти;

цілісним світоглядом, відповідним сучасного рівнярозвитку науки та суспільної практики;

громадянської позицією до цінностей народів Росії, готовністю та здатністю вести діалог з іншими людьми та досягати в ньому взаєморозуміння;

комунікативною компетентністю у спілкуванні та співпраці з однолітками, дітьми старшого та молодшого віку, дорослими у процесі освітньої, суспільно корисної, навчально-дослідницької, творчої та інших видів діяльності;

розумінням цінності здорового та безпечного способу життя, правилами індивідуального та колективного безпечної поведінкиу надзвичайних ситуаціях;

основами екологічної культури, що відповідає сучасному рівню екологічного мислення

форми рельєфу

4.Що вивчає географія материків та океанів

5.Гіпотези походження материків та океанів

6. визначити географічні координати крайніх точок австралії

7.історія відкриття антарктиди

8.описати по карті великі річкові системи південної Америки

9. дати характеристику кліматичному поясу

10.Закономірності географічної оболонки

11.Систематичні пояси землі

12.Визначити географічні координати крайніх точок материка африка

13історія відкриття та дослідження центральної азії

14дати характеристику північному льодовитому океану

15Визначити протяжність африки з півночі на південь

16кліматичні карти особливості розподілу тепла та вологи на поверхні землі

17заповідники африки

18Описати річку амазонка

19фізико-географічна характеристика тихого океану

20 значення природних багатств (мінеральні, кліматичні, водні, земельні, біологічні)

21показати моря євразія, що обивають материк

22основні типи повітряних мас вплив їх на клімат

23необхідність міжнародного співробітництва у використанні природи

24опис річки ніл за планом

25потояні вітри та умови їх формування

26характеристика країн південної Європи

27описати населення материка австралія

28води світового океану

29особливості природи Великобританія

30 визначити географічні координати Італії

31природні зони африки

32 майбутнє океанів

34визначити географічні координати крайніх точок материка Євразія

35своєрідність органічного світуАвстралія

36утворення течій та їх види

37опис італії за планом

38зміна природи материка південна америка під впливом дієвості людини

39 дати характеристику будь-якої природної зони

40 визначити протяжність материка австралії із заходу на схід за кілометри

41карти-друга мова географії

42внутрішні води євразії

43визначити географічні координати крайніх точок материка Південна Америка

45природа антарктиди

46 особливості рельєфу австралії

47моря, що омивають материк сівши.

48 освоєння землі людиною

49материкова та океанічна кора

50показати на політичній карті

51особливості природи антарктиди

52зміна природи під впливом господарської діяльності людини

53характеристика річки Дон за планом

54природні комплекси суші та океану

56сучасні дослідження материка антарктиду

57показати на карті великі літосферні плити

58роль атмосфери у житті землі

59 особливості географічної океанії

60 Характеристика вченого мандрівника (на вибір)

61кліматичні пояси землі

62розміщення місце народжень корисних копалин на материку південна америка

63 Характеристика атлантичного океану

64географічна оболонка наш спільний будинок

65рельєф океанів

66описати географічне положення материкаЮж.америка за планом

У перекладі з грецької мовислово "географія" означає "опис землі".

Поняття слова «географія»

Географія є наукою, яка вивчає поверхню Землі, а також її шари, які утворюють земну оболонку. Крім цього, географія займається вивченням взаємодії навколишньої природи та людського суспільства.

Залежно від предмета, географія буває економічної, фізичної та політичної.Географія включає такі предметні напрями вивчення, як геосфера і геоекологія.

Геосфера представляєсобою атмосферу, гідросферу, земну кору, мантію, літосферу, астеносферу, біосферу та ядро ​​планети.

Геоекологія- підрозділ географії, що вивчає вплив антропогенного фактора на незворотні процеси в геосфері.

Також предметом вивчення географії є ноосфера- сукупність людей, що населяють планету, основні аспекти їх життєдіяльності (промисловість, економіка, медицина, освіта, релігія).

Відомі вчені-географи

Перші вчені - географії з'явилися ще за часів стародавнього світу, коли мореплавці почали відкривати нові землі Вперше термін "географія" ввів давньогрецький вчений географ Ератосфен Кіренський (274-195р. до н.е.).

Цьому вченому вдалося визначити розміри Землі з досить високою на той час точністю. На основі даних, наданих йому Олександром Македонським, він зумів скласти першу карту Євразії.

Великий внесок у розвиток географічної науки зробив Олександр Гумбольт, який виділив фізичну географія як самостійну науку. Важливу роль географічних дослідженнях зіграв видатний російський учений М. Ломоносов, батько економічної географії.

Інструменти географа та географічна номенклатура

Для вивчення географії використовуються різні інструменти, серед яких безліч приладів, які дозволяють зробити наукові висновки на рахунок природних явищта процесів. Учні використовують два інструменти, які дозволяють максимально глибоко вивчити предмет географії – це географічні карти та атласи.

Географічні карти- зменшені зображення поверхні Землі, які за рахунок застосування проекцій та масштабів дають можливість ознайомитися з особливостями рельєфу, природних комплексів, промисловістю, соціальною структурою того чи іншого регіону.

Географічні атласи- Це систематизовані збори всіх географічних карт. У результаті вивчення географії застосовується також географічна номенклатура - назви материків, річок, озер та океанів. Наприклад: Азія, Північна Америка, Байкал, Північний Льодовитий океан, Амазонка.

Географія – це потрібна наукаяка вивчає Землю. У більшості людей вона асоціюється лише зі шкільним предметом, інші ж цінують її за знання про місця, що вибираються для подорожей. Вона є наукою, що забезпечує повноцінне існування людей Землі з наявною природою, продуктами і навіть можливостями лікування.

Географія у школі

Географія – це єдиний предмет у школі, який формує в учнів комплексне уявлення про нашу планету, людей. Вона знайомить їх із територіальним підходом як способом пізнання та значним інструментом впливу на соціально-економічні та природні процеси.

Існують такі значення географії:

  • розуміння сучасного світуяк єдиного, але різноманітного і в той же час неподільного, осмислення певних місць у світі та усвідомлення включеності кожної людини у життя на планеті;
  • формування географічного мислення, що дає можливість дивитися на явища та об'єкти в тісному взаємозв'язку у просторі та часі, і що дозволяє усвідомлювати ситуацію зараз;
  • здійснення гуманних ідей, які проявляються у збереженні природи та тварин, глибокому вивченні природних місць та населення.

Чому треба вивчати географію?

Вчити цю науку необхідно для того, щоб знати про те, як і чому відбуваються тайфуни і цунамі, яким чином формуються гори, де людина не може провести вивчення природи, як живуть різні комахи, тварини та птахи та багато іншого.

До того ж, існує кілька напрямків цієї науки. Є навіть медична, яка вивчає, як на здоров'я людини впливає географічне середовище. Займаються цією наукою не медики, а професори та академіки географічних наук.

Як це знадобиться в житті

Знання географії допомагають у різних сферах життя. Кожному відома її користь під час подорожей. Завдяки їй можна орієнтуватися картою світу. Крім того, враховуються час та часові пояси. Дана наука пояснює все про часові пояси, і в якому з них знаходиться те чи інше місто.

Також вона потрібна в галузі супутникового та стільникового зв'язку, навігації. Всі сучасні GPS супутники, навігатори та стільникові оператори використовують знання місцевості. Усі оператори мають свою зону дії та за її межами зателефонувати вже неможливо, або може включитись роумінг. І тут знадобляться сучасні знання про географію. Якщо знати місцевість, де закінчується дія свого оператора і починаються дорогі дзвінки, можна підключитися до іншого мобільного зв'язку.

Сучасна техніка нерозривно пов'язана із цією наукою. Навігатори є приладами, які допомагають дістатися місця призначення. І це можливо завдяки вбудованому компасу. GPS супутники також потребують наявності картографії. Вони пересилають на Землю координати, що позначаються в секундах, хвилинах та градусах. Вони потім розшифровуються та допомагають зорієнтуватися.

Туристам особливо потрібні знання у такій науці. Адже перш ніж вирушити у певне місце, необхідно дізнатися все про клімат там. Інакше погодні умови можуть просто зіпсувати відпочинок. До того ж, знання застерігають туристів від небезпеки. Адже існують такі місця на Землі, де періодично стає дуже небезпечно, відбуваються урагани та землетруси.

Мрія відвідати Австралію або Байкал - це різні цілі, адже вони знаходяться в різних місцях. Щось знаходиться далі, щось ближче. Знання дають уявлення про те, в яких частинах світу вони розташовані і який там клімат. Це допомагає грамотно спланувати свої мандрівки.

Крім перерахованого вище, географія дозволяє орієнтуватися в погодних умовах. Наприклад, грибникам та рибалкам завжди потрібно знати, коли буде вдалий урожай та улов. А вони у цих випадках, як відомо, можливі, коли є дощі та спостерігаються теплі ночі.

Таким чином, географія знаходить у нашому житті широке застосування. Вона допомагає орієнтуватися в житті, дізнаватися багато нового і робити висновки у всіляких сферах - харчуванні, прогноз погоди, подорожі, традиції, розваги і так далі.

Презентації з географії

Такі презентації сприяють усвідомленню та сприйняттю учнями осяганих матеріалів, розширюють кругозір, прищеплюють любов у цій науці та рідному краю. Завантажити презентації з географії на цьому сайті.

Цей матеріалє одним з важливих та цікавих етапів у закріпленні вивченого матеріалу або у перевірці домашнього завданняпісля проходження певної теми. Завдяки презентаціям учні починають розвивати вміння працювати зі всілякими інформаційними географічними джерелами, аналізувати дані та аргументувати свою думку. Завантажити та користуватися презентаціями може будь-хто. Вони можуть аналіз різних карт, складені схеми, бути слайди з текстовим супроводом, музичні відео файли. Все залежить від теми.