Дитяча презентація на добу та тиждень. Тема уроку: «Одиниці часу. Рік» Мета: Систематизувати знання дітей про відомі одиниці часу: добу, тиждень, місяць, рік. І в кімнату ось-ось






Усний рахунок П о п д о р о в л і я м Д Р М 2600: З П О 27: : : В Я Е Л 85 – 39 А 36: 4 6


Усний рахунок 6 з початком Л 91: 7 Ч 80: 5 З 240: (80: 2) Н 200 – 80: 5 О 56: А 250: 50 м


Усний рахунок ч а т е р т і Ч 78: 13 Р 30: 6 5 В 92: 4 Т 36: 1 – 24 0 І 50: 25 9 Е () : 7



В одному класі навчаються 3 хлопчики: Чернов, Бєлов та Рижов. Якось Чернов сказав Бєлову: «Забавно, що один із нас білявий, інший – брюнет, а третій – рудий, але при цьому ні в кого з нас колір волосся не збігається з прізвищем». У відповідь Бєлов зауважив: "Але я не рудий". Який колір волосся у кожного з хлопчиків? Бєлов- брюнет Чернов- рудий Рижов - білявий


«ТИ і твоє здоров'я» У кишечнику людини мешкають понад 400 видів корисних бактерій. Вони виробляють вітаміни, допомагають засвоювати їжу, певною мірою захищають кишечник від вторгнення мікроорганізмів. При вживанні лікарських засобів кількість корисних бактерій скорочується в 4 рази. Яка кількість корисних бактерій знищує людина, яка приймає ліки? Які ефективні способилікування грипу вам відомі?









(Казка – загадка) Вийшов старий – річник. Почав він махати рукавом і пускати птахів. Кожен птах зі своїм особливим ім'ям. Махнув старий – річник перший раз – і полетіли перші три птахи. Повіяв холод, мороз. Махнув старий - річник вдруге - і полетіла друга трійка. Сніг почав танути, на полях з'явилися квіти. Махнув старий – річник втретє – полетіла третя трійка. Стало жарко, душно, спекотно. Селяни почали тиснути жито. Махнув старий – річник вчетверте – і полетіли ще три птахи. Повіяв холодний вітер, посипався дощ, залягли тумани. А птахи були не прості. У кожного птаха по чотири крила. У кожному крилі по сім пір'я, кожне перо теж зі своїм ім'ям. Одна половинка пера біла, інша – чорна. Махне птах раз – стане світлим – світло, махне інший – стане темним – темно.











Пори року (4) Місяці (12) Доба () Рік












Не торкаються один одного. (Обертання тулубом вправо.) Повернемося ми з тобою Проти годинникової стрілки. (Обертання тулубом вліво.) А годинник іде, йде, (Ходьба на місці.) Іноді раптом відстає. (Уповільнення темпу ходьби.) А буває, що поспішають, Наче втекти хочуть! (Біг на місці.) Якщо їх не заведуть, То вони зовсім встають. вліво-вправо.) А в годиннику сидить зозуля, У неї своя хатинка. (Діти сідають у глибокий присід.) Прокукує пташка час, Знову сховається за дверима, (Присідання.) Стрілки рухаються по колу.



Олена Фаттахова
Навчальна презентація для дітей дошкільного віку"Дні тижня"

НАВЧАННЯ ПРЕЗЕНТАЦІЯ ДЛЯ ДІТЕЙ дошкільного віку Дні тижня

МОУ «ЗОШ №32»

Вихователь: першої кваліфікаційної категорії Фаттахова Олена Василівна

СКІЛЬКИ ДНІВ У ТИЖДЕНЬ

Якось з другом захотіли

Скільки днів у нас у тижні - ТРИ. Чотири чи п'ять?

Ми до вечора пихкали,

Але відповідь знайти зуміли,

І відповіді немає вірніше:

РІВНО СІМ У ТИЖДЕНЬ ДНІВ

НАВІЩО ДНЯМ ТИЖНЯ ІМЕНА?

Раніше жодних імен у днів тижня не було. І через це була страшна плутанина. Захотів, наприклад, хтось прийти у гості, а коли не сказав. І ось день на нього чекають, два, три, а він все не приходить. Перестали чекати – а він як тут.

Вирішили тоді дні імена собі вигадати.

Я буду понеділок, сказав перший день, - тому що я відкриваю тиждень.

А я - вівторок, тому що я - другий.

А я тоді буду середа, сказав третій, - бо я в середині тижня.

А я буду четвер, бо я – четвертий.

А я п'ятниця, – сказав наступного дня, – я ж п'ята.

А я субота, бо це означає відпочинок.

Я буду неділю, - сказав останній, сьомий день тижня, - бо цього дня воскрес Христос.

Так усі дні тижня отримали імена, І ніхто їх більше вже не плутав.

ЯК ЗАПАМ'ЯТАТИ ДНІ ТИЖНЯ(Лічилка)

Понеділок

Старший братик ПОНЕДІЛОК

Хлопці не ледар.

Він тиждень відкриває

Усіх трудить змушує.

Вівторок слідує за братом

У нього ідей багато.

Він за все береться сміливо

І робота закипіла

Ось і середня сестриця

Не личить їй лінуватися,

А звуть її СЕРЕДОВИЩЕ,

Майстриня хоч куди.

Брат четвер І так і сяк,

Він мрійливий дивак

Повернув до кінця тиждень

І тягнувся ледве-ледь.

П'ЯТНИЦЯ – Сестра – зуміла швидше закінчити справу.

Якщо робиш успіхи, то час є і для потіхи.

Передостанній брат СУБОТА

Чи не виходить на роботу.

Шалопай і бешкетник.

Він працювати не звик.

У нього інший талант – він поет та музикант,

Та не столяр і не тесляр.

Мандрівник, мисливець.

Воскресіння

У гості ходить воскресіння

Дуже любить частування

Це наймолодший брат

До вас зайти він буде радий.

Публікації на тему:

Картотека рухливих ігор для дітей дошкільного віку з лексичних тем тижняКартотека рухливих ігор для дітей дошкільного віку на лексичні теми тижня Склала: Шишмарьова Н. А. Тематичний тиждень:.

Конспект корекційно-розвивального заняття для молодших школярів із ЗПР «Дні тижня»Конспект корекційно-розвивального заняття для молодших школярівіз ЗПР «Дні тижня»

Консультація «Ми вчимо дні тижня» Ось і нашим малюкам настав час для освоювання більш великих знань: пори року, місяці, дні тижня.

Для знайомства дітей із тимчасовими відрізками, а саме днями тижня, вигадала ігрову модель "Дні тижня". За якою дітей легко запам'ятовують.

Віра Калужина у публікації від 28.10 с. р. представила дуже цікаву роботу з фетровою Жар-птицею, в якій було таке завдання: Іван.

Навчальна презентація для дітей дошкільного віку «Професія лікаря»Презентація для дітей середньої групи«Знайомство з професією лікаря» Мета: Ознайомити дітей із професією лікаря, розповісти чим займаються.

Паспорт проекту «Кольорові дні тижня»Паспорт проекту «Кольорові дні тижня» Розділ програми: Пізнавальний розвиток Тематичне поле: Читання казок, розучування віршів, відгадування.

Завдання уроку: сформувати уявлення про зв'язок природних одиниць виміру часу «добу», «тиждень» з рухом Землі навколо своєї осі та зміною дня та ночі; познайомити дітей із давніми легендами, що пояснюють зміну дня і ночі як фантастичної дії чарівних істот; розширювати способи творчої активності дітей – вербальної, образотворчої та ін.

Заплановані результати: вміти за схемою у підручнику дати наукове пояснення зміни дня і ночі та пов'язати з цим явищем дві природні одиниці виміру часу – добу та тиждень.

Хід уроку

1. Орг. класу

2. Повторення пройденого

Вчитель починає урок із читання уривка з вірша Г. Новицької «Казка про знайдений час»:


Прислухайся до годинника ти:

- Тік-так, тик-так, тик-так, -

Співає веселий гномик

На ім'я Тік-Так.

Коли зійдуться стрілки,

Він знає, що ось-ось

До нього Рум'яний Полудень

Поговорити зайде.

А розійдуться стрілки -

Його розшукає брат,

Веселий Добрий Вечір,

Як багато років тому.

Його змінюючи, Північ

Тихонечко прийде,

На ім'я Тік-Така

Ледве чутно назве.

Пробуде до світанку

І втече знову.

І стане з Доброго ранку

Тоді Тік-Так грати.

А лише зійдуться стрілки,

І в кімнату ось-ось

До Тік-Таку знову Опівдні

Поговорити зайде.


- Хлопці, про що цей вірш? (Про годинник, про час.) Минулого уроку ми говорили про вимірювання часу. Давайте перевіримо, які одиниці виміру часу запам'ятали. (П)

3. Робота над новим

1).Гра «День-ніч».

– А тепер спробуйте здогадатися, про яку одиницю виміру часу йдеться у вірші. Хто хоче допомогти мені? Потрібні чотири помічники.

Дітям, що викликалися, вчитель дає ігрові імена: Ранок, Полудень, Вечір, Північ. Діти беруться за руки. Вчитель: «Давайте парі Ранок – Полудень ми дамо спільне ім'я – День, а пару Вечір – Опівночі назвемо Ніч. Яке одне спільне ім'я можна надати всім нашим героям? Як називають час, що проходить від одного сходу сонця до іншого? Яка це одиниця виміру часу? (Доба.)

2).Робота з підручником.

Вчитель пропонує дітям, які беруть участь у сценці, з'єднатися в хоровод і рухатися навколо за годинниковою стрілкою, при цьому трохи просуваючись убік. Рух хороводу вчитель супроводжує читанням тексту першого абзацу із с. 20 підручників.

– З давніх-давен люди шукали відповідь на запитання, чому ж змінюються день і ніч. Ось, наприклад, яку відповідь пропонували давні греки. Прочитаємо про це у підручнику. Учні читають текст міфу на с. 21 підручник. Вчитель запитує у дітей, які ще чарівні пояснення чергування дня та ночі їм відомі. Пропонує придумати свої казкові історії та виконати завдання № 1 на с. 14 робочого зошита.



4. Фізхвилинка

5. Зміна дня та ночі

1) Проблемне питання.

- Ми познайомилися з фантастичними поясненнями зміни дня та ночі. А тепер дізнаємось, як наука відповідає на це запитання. Ось наші помічники заперечили: Дівчинка вважає, що Сонце ходить навколо Землі і поперемінно висвітлює то один, то інший бік. А Хлопчик каже, що це Земля обертається довкола Сонця і тому пояснення Дівчинки неправильне. Хлопці, підніміть руки ті, хто згоден із Хлопчиком. А хто підтримує Дівчинку? Давайте згадаємо урок „Ми – жителі Всесвіту“. Ми тоді познайомилися з тим, як улаштований Всесвіт. І знаємо, що розпечене небесне тіло– зірка Сонце – знаходиться в центрі, а планети – холодні небесні тіла, у тому числі і наша Земля, – обертаються навколо нього. Ось такий небесний танець. Отже, пояснення Дівчатка, чому відбувається зміна дня та ночі, неправильне.

2). Робота із статтею підручника.

- На якому боці обрію сонце сходить, а на якому заходить? Що таке Північний полюс Південний полюс?

Читання тексту на с. 20-21 підручника про обертання Землі навколо уявної осі. Пропонує розглянути схему у підручнику на с. 20, яка підказує правильну відповідь на питання про причини зміни дня та ночі, та обговорює її з дітьми.

3).Рольова гра.

Далі вчитель пропонує учням спробувати себе у ролі Землі та Сонця. На голову одного з бажаючих одягає паперовий обідок із зображенням земної кулі. Інший учень тримає в руках увімкнений ліхтарик. "Земля" крутиться навколо "Сонця", одночасно обертаючись навколо своєї уявної осі.



4).Робота в зошити.

Потім виконуються завдання №2 та №3 на с. 14-15 робочого зошита.

- Ось Земля повністю обернулася навколо своєї осі. Скільки часу пройшло? (Доби.) А як називаються сім діб разом? (Тиждень.) Учень, який добре читає, зачитує текст на с. 22-23 підручники. Вчитель пропонує дітям назвати дні тижня. (Презентація)

– Як за назвою дізнатися, який із днів тижня слідує другим? п'ятим? четвертим?

Для закріплення знань про дні тижня діти виконують завдання №4 на с. 15 робочого зошита.

6. Рефлексія

Учні розглядають малюнки на с. 22 підручники, обговорюють їх, а також питання, які пропонуються в рубриці «Подумаємо!» на с. 23 підручники.

7. Домашнє завдання: теоретичний матеріал на с. 20-23 підручники, завдання №5 на с. 15 робочого зошита.

Навколишній світ

Урок 6. МІСЯЦЬ І РІК (с.24-27)

Завдання уроку:сформувати уявлення дітей про зв'язок природних одиниць виміру часу «місяць» і «рік» зі спостереженням людей за рухом Місяця навколо Землі, за змінами у природі від весни до весни, коли Земля робить повний оберт навколо Сонця; пробуджувати в дітях інтерес до спостереження за живою та неживою природою: за «життям» Місяця на нічному небі, за зміною пір року; розвивати творчу уяву дітей у процесі спостереження за природою протягом року.

Заплановані результати: вміти за допомогою схеми дати наукове пояснення зміни зовнішнього виглядуМісяця протягом місяця; встановити зв'язок між назвами природного супутника Землі та одиницею виміру часу «місяць»; вміти подати одиницю виміру часу «рік» як послідовність дванадцяти місяців; виявляти творчу активність у створенні казкового образу «місяця» та «року» у вигляді антропоморфних чи зооморфних істот за допомогою словесної чи образотворчо-ужиткової творчості.

Хід уроку

1. Орг. класу

2. Повторення пройденого

Фронтальне опитування.

3. Актуалізація знань

Загадка: «Над бабусиною хатинкою висить хліб краю. Собачка гавкає, а дістати не може». (Місяць.)

- Хлопці, що таке "хліб краю"? Хто хоче намалювати на дошці картинку до цієї відгадки.

– А ще місяць може бути схожим на серп – старовинну зброю праці, якою прибирали з полів жито, пшеницю. А тепер порівняємо: чим формою схожі і чим різняться краєчка хліба і серп?» (У них однакова округла з одного боку форма; але у краю друга сторона пряма, а у серпа внутрішня сторона також округла, ріжки гостренькі, весь серп тоненький, а краєчок - більш об'ємна, товстенька.)

- Ось вам ще загадка: "Сивий жеребець, круглий, як вінець, білими очима на весь світ дивиться". Що це? (Місяць.) А тепер згадаємо, що таке Місяць. (Холодне небесне тіло, що обертається навколо Землі, супутник Землі.) Хто може зробити на дошці малюнок, як Місяць „дивиться на весь світ“?

– А тепер питання для найбільш спостережливих: чи завжди Місяць на небі виглядає однаково, як круглий вінець, як куля, як цілий круглий буханець хліба? (Ні. Місяць на небі виглядає по-різному: іноді ми бачимо Місяць у формі тонкого серпа, іноді - у вигляді щільного краю хліба. У тому й іншому випадку ми називаємо його місяцем.)

– Отже, яку видиму форму Місяця на небі люди називають словом “місяць”? (Коли Місяць видно на небі у формі серпа, краєчки хліба.) Бачите, виявляється, для різної видимої форми Місяця на небі люди здавна використовують два різні слова. Спробуймо розібратися, чому ж Місяць на небі виглядає по-різному і чому слово «місяць» має друге значення - одиниця часу, яка складається з чотирьох тижнів».

4. Робота над темою

1). Текст на с. 24-25 підручники.

2). Схема на с. 24-25 підручники.

Фізхвилинка

6. Закріплення

Для закріплення матеріалу діти виконують завдання №1 на с. 18 робочого зошита.

Японська казка про місячного зайця:Якось у гості до зайця зайшло божество. Хазяїну не було чим пригостити високого гостя. І щоб не порушувати законів гостинності, заєць сам кинувся у вогонь, вирішивши послужити частуванням. Божество, вражене благородством зайця, вихопило бідолаху з вогню та закинуло на небо. Тепер заєць вічно живе на Місяці, служачи прикладом благородства і самовідданості, що живе на Землі».

- Правда, в ясну ніч повного місяця можна розглянути на Місяці фігуру, яка може бути схожою на зайця або ще на якихось тварин або людей. Насправді так ми навіть неозброєним оком, без наших помічників - приладів, бачимо місячні пейзажі - кратери та височини.

Сербська казка в обробціС. Маршака «Чому в місяця немає сукні» про чудові перетворення місяця:


План-конспект уроку навколишнього світу у 2 класі

УМК «Перспектива»

Тема: Доба та тиждень

Цільові установки уроку

Предметні результати:

мати уявлення про зв'язок природних одиниць виміру часу – добу, тиждень – з рухом Землі навколо своєї осі та зміною дня та ночі;

давати наукове пояснення зміни дня і ночі, використовуючи схему у підручнику, та пов'язувати з цим явищем дві природні одиниці виміру часу – добу та тиждень;

визначати кількість днів на тижні;

називати дні тижня, вибудовувати їхню послідовність.

Метапредметні результати:

обирати найбільш привабливий для себе спосіб фантастичного пояснення зміни дня та ночі на основі відповідних творів художньої творчості народу свого краю (загадки та казки про Сонце та Місяць, про день та ніч);

моделювати зміну дня та ночі за допомогою схеми-аплікації;

брати участь у дидактичних іграх«Доби», «День-ніч»»

складати фоторозповідь про своє життя за тиждень;

писати розповідь про цікаву подію в сім'ї, що відбувалася в неділю;

Особистісні результати:

усвідомлювати спосіб часу як єдності минулого, сьогодення та майбутнього;

використовувати отримані знання про біологічні ритми людини протягом доби та тижня для здоров'язбереження.

Обладнання:

У вчителя: глобус, ліхтарик, мультимедійне обладнання, презентація «Доба - тиждень».

У студентів: кольорові олівці, ножиці, клей.

Хід уроку:

Орг. момент.

Цілепокладання. Вчитель починає урок із читання уривка з вірша Г.Новіцької «Казка про знайдений час»:

Прислухайся до годинника ти:

Тік-так, тик-так, тик-так,-

Співає веселий гномик

На ім'я Тік-Так.

Коли зійдуться стрілки,

Він знає, що ось-ось

До нього Рум'яний Полудень

Поговорити зайде.

А розійдуться стрілки -

Його розшукає брат,

Веселий Добрий Вечір,

Як багато років тому.

Його змінюючи, Північ

Тихонечко прийде.

На ім'я Тік-Така

Ледве чутно назве.

Пробуде до світанку

І втече знову.

І стане з Доброго ранку

Тоді Тік-Так грати.

А лише зійдуться стрілки.

І в кімнату ось-ось

До Тік-Таку знову Опівдні

Поговорити зайде.

Хлопці, про що цей вірш? (про годинник, про час)

Зазвичай про час люди кажуть.

СЛАЙД №1

Які одиниці виміру часу ви знаєте?

А тепер спробуйте здогадатися, про яку одиницю виміру часу йдеться у цьому вірші. Хто хоче допомогти мені? Мені потрібні чотири помічники: Ранок, Полудень, Вечір, Північ. Діти беруться за руки.

Давайте парі Ранок-полудень ми дамо спільне ім'я – День, а пару Вечір – Опівночі назвемо Ніч. Яке одне спільне ім'я можна надати нашим героям? Як називають час, що проходить від одного сходу сонця до іншого? Яка це одиниця часу?